Wysoka wygrana U-17 5 maj

Wysoka wygrana U-17

Mecz 10. kolejki rundy rewanżowej, w którym zmierzyliśmy się z zespołem Stadionu Śląskiego Chorzów, zakończył się wysoką wygraną Zagłębia 5:0. Bramki dla "Miedziowych" zdobyli Leszek Jagodziński, Bartosz Żyła i Krzysztof Pochyra.

5 maj 2019 18:00

Autor AP KGHM Zagłębie

Mecz rozpoczęliśmy nieco nerwowo, przez co w polu karnym przeciwnika zdarzały nam się niedokładne dogrania. Wynik spróbował otworzyć w 13. minucie Leszek Jagodziński, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką. Kolejna próba tego zawodnika już była skuteczna, a wyjście na prowadzenie dało naszemu zespołowi trochę oddechu. Kwadrans później przewagę "Miedziowych" podwyższył Bartosz Żyła, wykorzystując precyzyjne dogranie Jagodzińskiego. Przerwę rozpoczęliśmy prowadząc 2:0.

Kolejne 45 minut to jeszcze mocniejsze dokręcenie śruby przez juniorów młodszych Zagłębia. Najpierw Wiktor Walczak huknął z okolic 20 metra i gdyby nie to, że piłka minimalnie minęła długi słupek bramki, byłaby jedną z najbardziej efektownych w tej części sezonu. Chwilę później na listę strzelców ponownie wpisali się Żyła i Jagodziński, a wynik na 5:0 ustanowił w 84. minucie Krzysztof Pochyra. Mecz z chorzowskim zespołem zakończył się pewnym zwycięstwem Zagłębia.