Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

HISTORIA

Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie wpisuje się w bogatą tradycję szkolenia piłkarskich talentów w Zagłębiu Lubin. Od długiego czasu klub uznawany jest za jednego z liderów w tym obszarze, co potwierdzają liczne sukcesy drużyn młodzieżowych oraz zainteresowanie wychowankami Zagłębia Lubin ze strony klubów zagranicznych.

Przełomowym dla szkolenia młodzieży w Lubinie był rok 2012, kiedy to władze klubu we współpracy z jego właścicielem, KGHM Polska Miedź, podjęły decyzję o stworzeniu akademii piłkarskiej, która stanie się wzorcową nie tylko dla polskich klubów. Jako strategiczny projekt klubu, Akademia Piłkarska KGHM Zagłębia powinna wyznaczać trendy szkolenia oferując młodym piłkarzom optymalne warunki do treningu oraz nowoczesny program szkoleniowy.

Konsekwencją podjętych decyzji było rozpoczęcie budowy nowoczesnego centrum treningowego, w którym szkolić się będą młodzi piłkarze. Stały rozwój kadry trenerskiej zapewnił Richard Grootscholten, którego zaproszono do współpracy w charakterze Dyrektora Technicznego w maju 2013. Holender kierował w przeszłości m.in. akademią Sparty Rotterdam oraz był współautorem programu szkoleniowego holenderskiej federacji piłkarskiej.

e-Sklep

Zaglebie.com

Zagłębie TV