Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Misja

Program rozwoju piłkarzy w ramach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie zbudowany jest zgodnie z zasadą piramidy. System szkolenia został podzielony na dwa etapy. Pierwszy obejmuje grupy wiekowe do piętnastego roku życia. W tym czasie równie ważne jest zarówno wprowadzanie zasad profesjonalnego szkolenia jak i realizacja celów z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu firmy KGHM. Zadaniem Akademii jest propagowanie aktywności fizycznej i umożliwienie jak największej liczbie dzieci z regionu miedziowego trenowania pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Szkoleniowcy poza nauką piłkarskiego rzemiosła kształtują też u swoich podopiecznych cechy związane z uprawianiem sportu, takie jak: odpowiedzialność, sumienność, punktualność, umiejętność organizacji czasu i podejmowania decyzji.

Z roku na rok w programie Akademii zostają najbardziej uzdolnieni piłkarsko gracze, a najważniejsza weryfikacja następuje w piętnastym roku życia. Trenerzy na podstawie kilkuletnich i szczegółowych obserwacji dokonują selekcji, w wyniku której treningiem zostają objęci najzdolniejsi piłkarze. Pozostali, jeśli chcą kontynuować przygodę z piłką, mogą liczyć na pomoc Akademii w znalezieniu miejsca do treningu w licznych klubach partnerskich. Profesjonalny plan rozwoju przygotowuje zawodników do dorosłej piłki i jest prowadzony we współpracy ze sztabem szkoleniowym Zagłębia Lubin. Postępy poszczególnych piłkarzy są na bieżąco raportowane. Dzięki temu najlepsi z nich odpowiednio szybko otrzymują szansę gry w pierwszym zespole. Po ukończeniu 19 lat wyselekcjonowani zawodnicy zasilają szeregi zespołu rezerw i walczą o miejsce w wyjściowym składzie Zagłębia Lubin.

Głównym celem drugiego etapu szkolenia jest dostarczenie do pierwszej drużyny Zagłębia Lubin wartościowych graczy, którzy będą w stanie odgrywać znaczące role w zespole. Dzięki oparciu kadry na wychowankach klub będzie mógł przeznaczać mniejsze sumy na transfery zewnętrzne, a zaoszczędzone środki inwestować w dalszy rozwój szkolenia.

e-Sklep

Zaglebie.com

Zagłębie TV