Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Występ U8 na turnieju w Poznaniu

10.01.2018 10:49

Zimowe rozgrywki po przerwie noworocznej rozpoczęli także najmłodsi zawodnicy Akademii KGHM Zagłębie. W sobotę 6 stycznia 2018 grupa naborowa rocznika 2010 wystąpiła w IX edycji Halowego Turnieju FootballPro Cup Masters, organizowanego przez Akademię Piłkarską Reissa w Poznaniu.

Rozgrywki były niezwykle mocno obsadzone, przez drużyny uważanie za jedne z najlepszych w tej kategorii wiekowej. Dzięki temu, rywalizując na wysokim poziome,  nasi najmłodsi adepci mogli zdobywać kolejne doświadczenia. Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony i choć ostatecznie zajęła  X miejsce (3 razy remisując i 3 razy przegrywając swoje spotkania), to jednak młodym chłopcom nie można było odmówić zaangażowania i walki. Na tym etapie najważniejsza jest radość z gry w piłkę i możliwość przeżycia niesamowitej przygody.

" Bardzo cieszę się z udziału w tym turnieju, a nade wszystko jestem bardzo zadowolony z postawy swoich chłopców na boisku. Widać, że praca, jaką oni wykonują na treningach przynosi im wymierne korzyści oraz satysfakcję. Po niespełna 4 miesiącach zajęć zaczynamy doganiać czołówkę innych Akademii naszego kraju, które znacznie dłużej trenują. Dobrze wyglądamy pod względem technicznym i fizycznym, a także coraz lepiej pod względem organizacji gry. Oprócz jednego słabszego spotkania zagraliśmy resztę naprawdę dobrze, gdzie nawet wydaje mi się, że byliśmy troszeczkę lepsi od rywali." - tak występ swoich podopiecznych podsumował trener Przemysław Cielewicz.

 

 

Wyniki spotkań Naszej druzyny:

 

Zagłębie Lubin – Champion Warszawa   ( porażka)

 

Zagłębie Lubin – Arkonia Szczecin            ( porażka)

 

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław                 ( porażka)

 

Zagłębie Lubin – AP Reissa                         (remis)

 

Zagłębie Lubin – Falubaz Zielona Góra   (remis) 

 

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin               (remis) 

 

Skład drużyny:

 

Szklany Kacper, Kaczorek Jan, Kołodziej Adam, Bawarczyk Wojciech, Kuflikowski Szymon, Magdziak Jakub, Pirjanowicz Michał, Owieczkin-Pilarek Aleksander, Wroński Oliwer, Kozłowski Kuba.

 

Trener: Cielewicz PrzemysławŹródło: MW