eWinner 2 liga: Wygrana z Hutnikiem po bardzo dobrym spotkaniu 22 sie

eWinner 2 liga: Wygrana z Hutnikiem po bardzo dobrym spotkaniu

W meczu 7. kolejki eWinner 2 ligi, podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego pokonali na Stadionie Zagłębia Hutnika Kraków 4:2, po dubletach zdobytych przez Rafała Adamskiego oraz Szymona Kobusińskiego. Zapraszamy do relacji i podsumowania tego spotkania.

22 sie 2022 16:00

Mecz rozpoczął się idealnie dla naszego zespołu. Już w trzeciej minucie Bartłomiej Kłudka wypatrzył z prawego skrzydła dobrze ustawionego Rafała Adamskiego, który nie dał szans bramkarzowi gości i pewnym uderzeniem z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. Dwie minuty później Filip Kocaba doszedł do bezpańskiej piłki po rzucie wolnym wykonanym przez Marko Poletanovicia, lecz jego uderzenie o centymetry minęło się z poprzeczką bramki. W 12. minucie pierwsze uderzenie na bramkę przez rywala - uderzenie Patryka Klisia na rzut rożny wybił Jasmin Burić. Kilka minut później Szymon Kobusiński spróbował swoił z dystansu, lecz piłka minęła się z bramką. Dziesięć minut później identycznej próby spróbował Bartłomiej Kłudka, lecz jego uderznie również było niecelne. Chwilę później kolejną próbę z dystansu spróbował Patryk Kieliś, lecz na nasze szczęście znów dobrze bronił Jasmin Burić. Nie była to ostatnia próba tego zawodnika, bowiem pięć minut później spróbował kolejnego uderzenia, tym razem z lewego skrzydła, lecz znów dobrą interwencją popisał się nasz bramkarz. W 41. minucie w polu karnym gości dobrze odnalazł się Rafał Adamski, którego przed oddaniem strzału sfaulował jeden z rywali, po czym sędzia odgwizdał rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do wykonania strzału, po czym podwyższył nasze prowadzenie. Przed przerwą Hutnik miał idealną szansę na zmniejszenie strat, lecz zarówno uderzenie Krzysztofa Świątka oraz dobitkę Marka Assinora zdołał obronić Jasmin Burić. Na przerwę obydwa zespoły schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu naszego zespołu.

W przerwie doszło do jednej zmiany w naszych szeregach - za Marko Poletanovicia pojawił się Koki Hinokio. Dziesięć minut po wznowieniu gry, Jakub Kolan posłał bardzo dobrą piłkę z prawego skrzydła na głowę Szymona Kobusińskiego, który pewnym uderzeniem skierował piłkę do bramki. W 66. minucie Rafała Adamskiego na boisku zastąpił Mateusz Kizyma. Chwilę później Patryk Kliś przypomniał o swojej obecności na boisku, uderzając po raz kolejny na naszą bramkę, lecz dobrze piłkę zablokował Kacper Lepczyński. Dwie minuty później Paweł Kruszelnicki zmienił na boisku Kamila Sobczaka. W 77. minucie Jasmin Burić sfaulował we własnym polu karnym Marka Assinora, po czym sędzia głównym wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Krzysztof Świątek, który pewnie pokonał naszego bramkarza, zmniejszając tym samym straty. Radość w szeregach gości nie trwała zbyt długo, bowiem dwie minuty później ręką we własnym polu karnym zagrał Patryk Nowakowski, za co został ukarany drugim napomnieniem i tym samym krakowianie kończyli mecz w osłabieniu. Do stałego fragmentu gry podszedł Szymon Kobusiński, który zdobył tym samym drugą bramkę w tym spotkaniu. Minutę później mieliśmy ostatnią zmianę w naszych szeregach - za Filipa Kocabę wszedł Wojciech Szafranek. Do drugiej części spotkania sędzia głowny doliczył 3 minuty. W drugiej minucie doliczonego czasu gry do naszej bramki trafił Patryk Serafin, który zmniejszym straty rywali do dwóch bramek. Chwilę później sędzia Paweł Horożaniecki zakończył ten mecz. Miedziowi odnieśli tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu, wygrywając tym razem po bardzo dobrym spotkaniu z Hutnikiem Kraków 4:2.

eWinner 2 liga (7. kolejka)

KGHM Zagłebie II Lubin - Hutnik Kraków 4:2 (2:0)

Bramki: Rafał Adamski 3, 41 (k), Szymon Kobusiński 55, 80 (k) - Krzysztof Świątek 78 (k), Patryk Serafin 90

Zagłębie II: 1. Jasmin Burić - 2. Jakub Kolan, 5. Kacper Lepczyński, 3. Michał Bogacz - 7. Bartłomiej Kłudka, 4. Filip Kocaba (83, 19. Wojciech Szafranek), 8. Dawid Pakulski (46, 18. Kōki Hinokio), 6. Marko Poletanović, 11. Kamil Sobczak (74, 16. Paweł Kruszelnicki) - 10. Rafał Adamski (66, 14. Mateusz Kizyma), 9. Szymon Kobusiński.

Hutnik: 12. Kacper Szewczyk - 20. Michał Zięba, 77. Kacper Andrzejewski, 24. Damian Urban, 27. Patryk Nowakowski, 23. Jakub Marcinkowski (85, 70. Ilias El Bouh) - 7. Krzysztof Świątek (85, 14. Patryk Serafin), 18. Krzysztof Iwanicki, 19. Sebastian Jacak (85, 10. Miłosz Drąg) - 11. Patryk Kieliś (85, 17. Waldemar Luberda), 90. Mark Assinor.

żółte kartki: Bogacz, Sobczak, Kobusiński - Urban, Andrzejewski, Nowakowski, Iwanicki, Świątek, Drąg.
czerwona kartka: Patryk Nowakowski (80. minuta, Hutnik, za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).

Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie Lubin / Akademia Piłkarska Zagłębie Lubin

Dlaczego Akademia?

ścieżka
rozwoju

Przyjęty w Akademii KGHM Zagłębia program rozwoju jest zbudowany zgodnie z zasadą piramidy, co pozwala na kształtowanie zrównoważone i adekwatne do poziomu zawodnika.