II zespół: Piast pokonany, Miedziowi wiceliderem po jesieni! 28 lis

II zespół: Piast pokonany, Miedziowi wiceliderem po jesieni!

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu KGHM Zagłębie II pokonało zespół Piast Żmigród 5:3. Zapraszamy Was na szczegółową relację z tego spotkania.

28 lis 2021 15:30

Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Już od samego początku meczu wyraźnie widoczne było, że Miedziowi postarają się przeszkadzać gościom w swobodnym rozgrywaniu piłki, stosując wysoki pressing. Pierwszą okazję do otwarcia wyniku miał w 7. minucie Dawid Hanc, jednak jego strzał z dystansu odbił się od jednego z obrońców gości i wyszedł za linię końcową. W 10. minucie meczu po rzucie rożnym z około 5 metrów uderzał Łukasz Łakomy, jednak jego strzał minimalnie przeszedł obok bramki Piasta. W 17. minucie meczu z dobrą kontrą wyszli goście, jednak po dograniu ze skrzydła minimalnie z piłką minął się Morys. 4 minuty później strzał z ok. 16 metrów bardzo dobrze obronił Michał Matys. W 28. minucie meczu po dobrej, indywidualnej akcji na strzał z 25 metrów zdecydował się Dawid Hanc, jednak futbolówka tylko odbiła się od poprzeczki. Kilka chwilil później bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Kacper Zając, jednak minimalnie pomylił się. Później z dystansu próbował jeszcze Mateusz Kizyma, ale jego strzał przeszedł metr od bramki. Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy długą piłkę otrzymał Mateusz Chmarek, który huknął po poprzeczkę nie do obrony, wyprowadzając tym samym Miedziowych na prowadzenie.

Druga część meczu obfitowała w zdecydowanie większą liczbę trafień. 2 minuty po wznowieniu gry gola zdobył Rafał Adamski, dobijajac strzał kolegi z zespołu. Bardzo szybko jednak goście złapali kontakt, gdy celnie z dystansu uderzył Eryk Moryson. W 61. minucie meczu faulował w polu karnym Bogacz, zaś jedenastkę na gola wyrównującego zamienił Daniel Stanclik, jednak zaledwie kilka chwil później po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Mateusz Chmarek, umieszczając piłkę przy krótkim słupku. Goście nie dawali jednak za wygraną, czego efektem było wyrównanie w 83. minucie za sprawą wspominanego już dziś Daniela Stanclika. W 88. minucie meczu po rzucie rożnym piłkę w siatce umieścił Milan Posmyk, dając Miedziowym jakże oczekiwane prowadzenie. W ostatnich sekundach meczu na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Łakomy i tym samym ustalił wynik spotkania na 5:3.

Dzisiejszy rezultat powoduje, że do zimowych przygotowań Miedziowi przystępować będą z pozycji wicelidera rozgrywek, mając zaledwie punkt straty do liderującego LKS-u Goczałkowice Zdrój.

Brawo Miedziowi!

_____

28 listopada, g. 13:00

17. kolejka III ligi grupy III

KGHM Zagłębie II - Piast Żmigród 5:3 (1:0)

Bramki: Chmarek 45', 67', Adamski 47', Posmyk 88', Łakomy 90+3' - Moryson 51', Stanclik 63' (k), 83'.

Skład: Matys - Kolan, Posmyk, Bogacz, Sobczak, Kizyma (c), Chmarek (75' Siga), Zając (63' Więcek), Adamski (84' Sławiński), Łakomy, Hanc.