A. Buczek: Każdy z chłopaków poszedł do przodu | PODSUMOWANIE RUNDY 8 gru

A. Buczek: Każdy z chłopaków poszedł do przodu | PODSUMOWANIE RUNDY

Druga drużyna KGHM Zagłębia na 7. miejscu zakończyła ligowe zmagania w tej części sezonu. Jak rundę jesienną ocenił trener Adam Buczek? Zapraszamy na podsumowanie gry Miedziowych!

8 gru 2020 11:45

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Za drugą drużyną KGHM Zagłębia wymagająca runda. Miedziowi mierzyli się z bardzo silnymi i doświadczonymi rywalami, takimi jak Ruch Chorzów, Polonia Bytom czy Ślęza Wrocław. Spotkania kończyły się różnie – podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego potrafili wygrać z wiceliderem Polonią Bytom 2:0, by później przegrać z przedostatnią w klasyfikacji Polonią Nysa. Wahania dyspozycji są jednak czymś naturalnym w przypadku tak młodych zawodników, którzy często stawiają swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce. W rundzie jesiennej na trzecioligowych boiskach zadebiutowali Oliwier Sławiński, Tomasz Pieńko i Szymon Weirauch, co jest najlepszym potwierdzeniem słów szkoleniowca Miedziowych – bardzo istotny jest systematyczny rozwój zawodników.

Jesienią druga drużyna KGHM Zagłębia rywalizowała również w rozgrywkach Pucharu Polski. Mecze na szczeblu podokręgu Legnica, w których Miedziowi zagrali ze Zrywem Kłębanowice i Zawiszą Serby, zakończyły się wygraną lubinian kolejno 3:1 i 7:0.

Trener Adam Buczek:

- Za nami długa runda, bo można powiedzieć, że rozpoczęliśmy ją od meczu pucharowego jeszcze z poprzedniego sezonu. Zespołem, który znowu został odmłodzony, zaczęliśmy przygotowania 1 czerwca. Mecze pucharowe traktowaliśmy jako przygotowanie do ligi, a ich zwieńczeniem był finał ze Ślęzą Wrocław, rozgrywany na Stadionie Zagłębia. Niestety przegrany, ale to była fajna przygoda.  Za nami runda w lidze, do której byliśmy dobrze przygotowani, dobrze wystartowaliśmy. Mecze z Gwarkiem Tarnowskie Góry czy Miedzą Legnica – dwa przekonywujące zwycięstwa. Ale później przydarzył się okres izolacji, dla nas długi i ciężki. Zawodnicy musieli trenować w małych grupach, niektórzy dochodzili do treningów dopiero po 2-3 tygodniach przerwy i tak naprawdę to była jedna wielka niewiadoma, jak gra będzie się układała w kolejnych meczach.

Myślę, że impulsem do powrotu na dobre tory, był mecz ze Świdnicą, który wysoko wygraliśmy. Ale jak się okazało, była to runda, gdzie mecze bardzo dobre przeplataliśmy meczami słabymi wynikowo. Przydarzały nam się porażki, które nie powinny się przydarzyć, jednak bierzemy cały czas pod uwagę, jak młody jest nasz zespół. Średnia wieku w wielu spotkaniach wynosiła 18 lat. Ta runda nie była łatwa, ale biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, myślę, że można ją uznać za rundę poprawną. Pamiętajmy, że w kontekście rezerw drugim ważnym aspektem jest indywidualny rozwój, a naszym zdaniem każdy z chłopaków poszedł do przodu. Dwóch naszych zawodników, Bartek Zynek i Daniel Dudziński, zostało zauważonych przez trenera kadry. W pełni zasłużyli na szansę. Trenerzy kadry chętnie przyjeżdżali, bo na boisku było dużo młodzieży, której grę można było obserwować. Na koniec jeszcze Dudziu trafił do szerokiej kadry pierwszej drużyny. Podsumowując, to są takie dwa aspekty, zespołowy i indywidualny, z których po tym okresie możemy być zadowoleni.

Statystyki: 

Miejsce w tabeli: 7

Punkty: 25

Bramki zdobyte: 30

Bramki stracone: 22

Mecze wygrane: 7

Mecze zremisowane: 4

Mecze przegrane: 7

Strzelcy bramek:

Bartosz Zynek – 10 bramek  

Daniel Dudziński – 4 bramki

Mateusz Bartolewski, Błażej Czuban, Patryk Kusztal, Kacper Lepczyński, Jakub Sypek – po 2 bramki

Adam Borkowski, Bartłomiej Kłudka, Kacper Laskowski, Jakub Rogalski, Joe Romanski – po 1 bramce

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi