Cel osiągnięty. 3 punkty zostały w Lubinie! 26 maj

Cel osiągnięty. 3 punkty zostały w Lubinie!

W ramach 33. kolejki III ligi KGHM Zagłębie II podjęło w Lubinie Lechię Zielona Góra. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną Miedziowych, którzy cztery razy umieścili piłkę w siatce rywala. Brawo drużyna!

26 maj 2021 19:00

Już pierwsze minuty spotkania zapowiadały bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. Chwilę po rozpoczęciu w dogodnej sytuacji znalazł się Tomasz Pieńko, który oddał mocny, lecz niecelny strzał na bramkę gości, posyłając piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później za sprawą Jędrzeja Króla Lechia wyszła na prowadzenie. W 27. minucie rywale ponownie próbowali pokonać gk Miedziowych, ale podwyższenie prowadzenia skutecznie uniemożliwił im Marcin Furtak. Zawodnicy rezerw KGHM Zagłębia nie ustawali w próbach doprowadzenia do wyrównania przed zejściem do szatni - najpierw z dystansu próbował Kizyma, ale oddanemu strzałowi brakowało celności. Kolejno próbę podjął Rafał Adamski, tym razem skutecznie umieszczając piłkę w siatce rywala. Tym samym pierwszą część spotkania zakończyliśmy remisując 1:1.

Po wznowieniu gry KGHM Zagłębie II zdominowało przeciwników. W 51. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się napastnik Miedziowych Rafał Adamski, a blisko zwiększenia prowadzenia był Tomek Pieńko, jednakże dobrym refleksem popisał się gk Lechii. Do końca spotkania mogliśmy podziwiać jeszcze dwie bramki - najpierw trafił Milan Posmyk, a w 72. minucie wynik spotkania ustanowił Dawid Hanc. Mecz 33. kolejki zakończył się wygraną KGHM Zagłębia II 4:1, więc kolejne 3 punkty zostały dopisane do dorobku Miedziowych.