CLJ: Ostatnie akcenty przed zimową przerwą 18 lis

CLJ: Ostatnie akcenty przed zimową przerwą

Dwie reprezentujące AP KGHM Zagłębie w CLJ drużyny w najbliższy weekend rozegrają swoje ostatnie mecze w tym roku kalendarzowym, gdyż dziś ostatni mecz w rundzie rozegrała drużyna U-17, która pokonała Górnika Zabrze 6:3. Juniorzy starsi pojadą do Gdyni na mecz z Arką, zaś gracze zespołu U-15 zagrają z Górnikiem w Zabrzu arcyważne spotkanie, którego stawką będzie pozycja lidera rozgrywek na koniec rundy jesiennej. Zapraszamy Was na krótkie zapowiedzi tych spotkań.

18 lis 2021 18:15

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

20 listopada, g. 11:00

15. kolejka CLJ U-18

Arka Gdynia – Zagłębie

Wydaje się, że kryzys, w jakim jeszcze kilka meczów temu znajdowali się podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego można uznać za zażegnany, gdyż ostatnie 3 mecze to komplet zwycięstw ze strony zespołu U-18. W ubiegłym tygodniu Miedziowi mierzyli się z ówczesnym wiceliderem, Cracovią, z którą po emocjonującym meczu wygrali 1:0, gola zaś zdobył Mateusz Chmarek. W spotkaniu tym gracze Zagłębia nie pozwolili Pasom na rozwinięcie skrzydeł, praktycznie nie dając przyjezdnym stworzyć ani jednej w pełni klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Dzięki tej wygranej na tę chwilę juniorzy starsi zajmują pierwsze miejsce w tabeli i z całą pewnością w sobotnim meczu zrobią wszystko, co w ich mocy, by do zimowych przygotowań przystąpić jako lider rozgrywek. Gdynianie zajmują obecnie 8. lokatę w tabeli, w 14 spotkaniach wygrywając 7 razy (choćby 2:1 z Lechem Poznań czy deklasując 7:1 Gwarka Zabrze), remisując raz i przegrywając 6-krotnie. Warto zaznaczyć, że w zespole znad morza nie ma jednego, szczególnie wyróżniającego się strzelca, gdyż ciężar zdobywania bramek rozkłada się względnie równomiernie pomiędzy różnych zawodników. Najwyższy dorobek bramkowy ma jednak napastnik Kacper Kroczyński – 4 gole.

_____

20 listopada, g. 12:00

14. kolejka CLJ U-15

Górnik Zabrze – Zagłębie

Spotkanie graczy zespołu U-15 zapowiada się niezwykle ekscytująco, gdyż naprzeciw siebie stanie drużyna lidera (Górnik) i wicelidera (Zagłębie). Zespół, który wygra to spotkanie, zakończy rozgrywki rundy jesiennej na 1. miejscu w tabeli, co przed nowym rozdaniem w ramach rundy wiosennej z pozwoli mu z dodatkową energią i motywacją przystąpić do zimowych przygotowań. Delikatnie bardziej uprzywilejowanym zespołem zdają się być gospodarze, gdyż mają 1 punkt przewagi nad Miedziowymi, na dodatek atut własnego boiska wielokrotnie już okazywał się być przewagą nie do przecenienia. W ubiegłym tygodniu nasz zespół pokonał Raków Częstochowa 2:0, gole zaś zdobywali Kamil Nowogoński i Igor Zinkowski, zabrzanie zaś tylko zremisowali na wyjeździe we Wrocławiu ze Śląskiem (0:0). Dzięki takiemu właśnie układowi wyników wszystko rozstrzygnie się w ostatnim meczu, co niewątpliwie zapowiada nie lada emocje na boisku Walki w Zabrzu. Bilans bramkowy obydwu drużyny jest dokładnie taki sam w przypadku obydwu drużyn (+31, 41 strzelony i 10 straconych po stronie Górnika, 36 zdobytych i 5 straconych po stronie Zagłębia). I choć wprawdzie prawdziwe emocje zaczną się dopiero w rundzie wiosennej, gdy zespoły zagrają o awans do półfinałów CLJ U-15, to jednak w sobotę być może otrzymamy ich przedsmak.

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi