CLJ: Przedłużyć dobrą passę 3 wrz

CLJ: Przedłużyć dobrą passę

Dwie ostatnie serie meczów Centralnej Ligi Juniorów zakończyły się kompletami zwycięstw drużyn reprezentujących Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie, mamy więc nadzieję, że i ten weekend będzie owocny w dobre rezultaty dla młodych piłkarzy Miedziowych. Zapraszamy Was na zapowiedzi spotkań, które Miedziowi rozegrają w ten weekend – z Legią Warszawa, Ruchem Chorzów i Śląskiem Wrocław.

3 wrz 2021 10:30

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

4 września, g. 11:00

4. kolejka CLJ U-18                                                                                                                                     

Legia Warszawa – Zagłębie

Podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego z pewnością byli zadowoleni z postawy prowadzonego przez siebie zespołu, gdy ten potrafił odwrócić losy spotkania z mocnym Lechem Poznań. Miedziowi pokazali w tym meczu charakter i przede wszystkim wysokie umiejętności, co szczególnie widoczne było w bramkach zdobytych przez Jakuba Łobodę (fantastyczny strzał z rzutu wolnego), oraz Rafała Dzidka (mocne uderzenie z pierwszej piłki w samo okienko). Teraz piłkarzom Zagłębia przyjdzie zmierzyć się z kolejnym z zespołów reprezentujących czołowe Akademie w naszym kraju, tym razem – z Legią Warszawa. W trzech meczach trwającego sezonu Wojskowi mają niezwykle równy bilans: 1 zwycięstwo (2:0 nad Gwarkiem Zabrze), 1 remis (wyjazdowe 3:3 z Rakowem Częstochowa) oraz porażkę (0:5 z Polonią Warszawa). Legioniści z pewnością będą podrażnieni osiągniętą w ubiegłym tygodniu derbową porażką z Czarnymi Koszulami i to właśnie mecz z Miedziowymi ma być tym, w którym warszawianie postarają się wrócić na zwycięskie tory. Piłkarze Zagłębia mają w chwili obecnej 3 punkty przewagi nad Legią i to właśnie oni zdają się być w teoretycznie lepszej sytuacji przed sobotnim spotkaniem. Grając swoim stylem Miedziowi z pewnością są w stanie wrócić do Lubina z zadowalającym dorobkiem punktowym.

_____

 

5 września, g. 12:00, boisko nr 3

3. kolejka CLJ U-17 grupa C

Zagłębie – Ruch Chorzów

Bardzo dobrze w sezon weszli piłkarze grający w zespole juniorów młodszych. Po derbowej wygranej w 1. kolejce CLJ U-17 nad Miedzią Legnica 3:1, piłkarze Zagłębia nie spuścili z tonu, tydzień później ogrywając w delegacji innego lokalnego rywala, Śląsk Wrocław rezultatem 4:2. Dzięki zwycięstwom w dwóch pierwszych kolejkach Miedziowi zajmują drugie miejsce w tabeli grupy C, mając tyle samo punktów co liderujący obecnie stawce Górnik Zabrze, który ma jednak korzystniejszy bilans bramkowy. Rywalem piłkarzy Zagłębia w najbliższą sobotę będzie przedostatni zespół grupy – Ruch Chorzów, który legitymuje się jak na razie jednym punktem, zdobytym w ubiegłym tygodniu w spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Wcześniej, na inaugurację Niebiescy ulegli na wyjeździe Śląskowi Wrocław 2:3 po niezwykle zaciętym meczu. Najlepszym strzelcem chorzowian z 2 bramkami na koncie jest pomocnik Mateusz Gasz. Gracze z Chorzowa z pewnością będą zdeterminowani, by po raz pierwszy w sezonie sięgnąć po pełną pulę, jednak postawa Miedziowych w pierwszych spotkaniach sezonu pozwala zapatrywać się na to spotkanie z optymizmem.

____

 

4 września, g. 12:00

3. kolejka CLJ U-15 grupa C

Śląsk Wrocław – Zagłębie

Sytuacja w tabeli grupy C CLJ U-15, przynajmniej na samym jej szczycie, prezentuje się bardzo podobnie jak w CLJ U-17 z tą zasadniczą różnicą, że obecnie to Zagłębie znajduje się nad Górnikiem Zabrze mimo równej liczby zdobytych oczek. Podobnie też jak starsi koledzy z zespołu U-17, gracze prowadzeni przez trenerów Marka Sinkiewicza i Emila Nowakowskiego w dwóch pierwszych spotkaniach sezonu zdobyli komplet punktów, pokonując najpierw FC Wrocław Academy na wyjeździe 4:0, zaś w ubiegły weekend Miedziowi zdeklasowali na własnych obiektach GKS Katowice 5:0. Piłkarze z Wrocławia zajmują zaś 3. miejsce w tabeli z 4 punktami na koncie, które są wynikiem remisu osiągniętego przez Śląsk na inaugurację z GKS-em Katowice (1:1) oraz wyjazdowej wygranej nad Odrą Opole (5:1). Delikatnym faworytem przed rozpoczęciem spotkania zdają się być Miedziowi, jednak wyniki meczów derbowych są z reguły ciężkie do przewidzenia, miejmy jednak nadzieję, że to Mistrzowie Polski wyjdą z tej rywalizacji zwycięsko.

_____

 

Miedziowi, powodzenia w nadchodzący weekend!

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi