CLJ: Śląsk i Przylep weekendowymi rywalami 4 cze

CLJ: Śląsk i Przylep weekendowymi rywalami

Wobec pauzy zespołu U-18, 2 zamiast zwyczajowych 3 spotkań na różnych szczeblach wiekowych Centralnej Ligi Juniorów rozegrają zawodnicy reprezentujący Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie. Zapraszamy Was do zapoznania się z zapowiedziami spotkań zespołu U-17 ze Śląskiem Wrocław oraz U-15 z Przylepem Zielona Góra.

4 cze 2021 11:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

6 czerwca, g. 11:00

7. kolejka CLJ U-17 grupa C RW

Śląsk Wrocław – Zagłębie

 

Za podopiecznymi trenerów Sebastiana Szwedy i Przemysława Chojnowskiego ciężkie tygodnie, gdyż w ostatnich trzech meczach młodzi zawodnicy z zespołu U-17 aż trzykrotnie musieli przełykać gorycz porażki, na co złożyły się przegrane mecze z GKS-em Tychy (1:2), oraz dwukrotnie z Rakowem Częstochowa (1:2, 1:2). Awans z grupy C wciąż jest jeszcze możliwy, a margines dla potencjalnych potknięć – niewielki. Do końca rywalizacji grupowej pozostały 3 spotkania, w których do zgarnięcia jest 9 punktów, co biorąc pod uwagę terminarz gier Miedziowych jest z pewnością scenariuszem możliwym do zrealizowania. W chwili obecnej piłkarze Zagłębia z 19 punktami na koncie zajmują 3. miejsce w tabeli, drugi Raków ma 1 oczko więcej, zaś stawce przewodzi Górnik Zabrze mający 21 punktów. Przyjrzyjmy się jednak zespołowi z Wrocławia, z którym w niedzielą zmierzą się nasi piłkarze. Wojskowi w rozgrywanym w ubiegłą niedzielę spotkaniu pewnie pokonali u siebie Ruch Chorzów 3:0, obecnie z 13 oczkami zajmując 6. miejsce w naszej grupie. Na szczególną uwagę ze strony defensywy Miedziowych zasługuje napastnik Dawid Gruszecki, który z 9 bramkami na koncie wraz z Wojciechem Szafrankiem jest wiceliderem klasyfikacji strzelców grupy C. Ze względu na pandemię koronawirusa obydwa zespołu nie grały jeszcze ze sobą w rundzie wiosennej, zaś ostatnie spotkanie między nimi, które odbyło się 25 października ubiegłego roku zakończyło się zwycięstwem Zagłębia 4:2, gole dla naszego zespołu zdobywali Oliwer Sławiński (x3) i Kacper Masiak.

Miedziowi, powodzenia!

_____

 

5 czerwca, g. 15:30

7. kolejka CLJ U-15 grupa C RW

Zagłębie – TS Przylep Zielona Góra

Niepowtarzalną szansę na wskoczenie na fotel lidera już jutro będą mieli podopieczni trenerów Marka Sinkiewicza i Dominika Bogusza. Miedziowi, mający do rozegrania zaległe spotkanie tracą obecnie do liderującego Rakowa Częstochowa 2 punkty, więc ewentualne zwycięstwo nad zespołem z Zielonej Góry mogłoby mieć duże znaczenie w kontekście walki o pierwsze miejsce w grupie C. Piłkarze Zagłębia są z pewnością w dobrej dyspozycji, czego najlepszym wyrazem jest wyjazdowa wygrana sprzed kilku dni nad GKS-em Katowice 3:0 po bramkach Jana Dorożko, Igora Stańczaka i Patryka Szostaka. Ze świetnej strony gracze zespołu U-15 pokazali się również w rozegranym pod koniec maja spotkaniu z Rakowem Częstochowa, gdy pokonali najpoważniejszego rywala w drodze po awans z grupy aż 5:2, po golach Mateusza Skoczylasa (x2), Oskara Droździka i Igora Orlikowskiego (x2). Zwycięstwo to stanowiło również swoisty rewanż za wyjazdową porażkę 0:1, którą Miedziowi odnieśli zaledwie tydzień przed efektownym zwycięstwem nad zespołem spod Jasnej Góry. A jak ostatnio radził sobie Przylep? Kilka dni temu zielonogórzanie musieli w domowym spotkaniu uznać wyższość Rozwoju Katowice, przegrywając 1:3, zaś pod koniec maja w 5. kolejce ulegli na wyjeździe Śląskowi Wrocław  0:2. W chwili obecnej piłkarze z województwa lubuskiego zajmują 7. miejsce w tabeli z 8 punktami na koncie.

Miedziowi, powodzenia!

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi