CLJ: Stal i Raków 24 wrz

CLJ: Stal i Raków

Zbliżający się weekend przyniesie nam garść kolejnych emocji związanych z uczestnictwem naszych drużyn w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Tym razem juniorom starszym przyjdzie zmierzyć się w domowym spotkaniu z beniaminkiem – Stalą Rzeszów, zaś juniorzy młodsi i gracze zespołu U-15 zmierzą się ze swoimi rówieśnikami reprezentującymi Raków Częstochowa. Zapraszamy Was do przeczytania krótkich zapowiedzi, które przygotowaliśmy dla każdego z tych spotkań.

24 wrz 2021 10:30

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Sobota, 25 września, g. 12:00

7. kolejka CLJ U-18

Zagłębie – Stal Rzeszów

3. zwycięstwo z rzędu – taki cel na zbliżające się spotkanie niewątpliwie stawiają sobie zawodnicy zespołu U-18, prowadzeni przez trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego. W ubiegłym tygodniu Miedziowi pokazali się z bardzo dobrej strony, pokonując na wyjeździe 2:0 Wisłę Kraków, z którą to nasi piłkarze do samego końca minionych już rozgrywek walczyli o najwyższe laury. Również domowa wygrana sprzed niemal dwóch tygodni z ówczesnym liderem rozgrywek, Jagiellonią Białystok stanowiła dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami ligowymi. Tym razem Miedziowym przyjdzie zmierzyć się z tegorocznym beniaminkiem najwyższej kategorii wiekowej Centralnej Ligi Juniorów – Stalą Rzeszów, która w 6 dotychczasowych spotkaniach uzbierała na swoim koncie 8 oczek, na co przekłada się idealnie równy bilans: 2 zwycięstwa (3:2 z Wisłą Kraków i 5:1 z Rakowem Częstochowa), 2 remisy (0:0 z Górnikiem Zabrze oraz 2:2 z Gwarkiem Zabrze) oraz 2 porażki (2:6 z Jagiellonią Białystok oraz 1:3 z Polonią Warszawa), przy czym ostatnie z wymienionych spotkań miało miejsce w poprzedniej kolejce. Najlepszym strzelcem zespołu z Rzeszowa jest rosły, 17-letni napastnik Michał Musik, który zdobył już 4 gole. 

________

 

Sobota, 25 września, g. 14:30

6. kolejka CLJ U-17 grupa C RJ

Zagłębie – Raków Częstochowa

Bez straty choćby punkty w dotychczasowych 5 spotkaniach ligowych – tak na chwilę obecną prezentuje się bilans lubinian w rundzie jesiennej CLJ U-17. Dzięki świetnej dyspozycji Miedziowi zajmują 1. miejsce w tabeli grupy C, mając 3 oczka przewagi nad wiceliderem – Górnikiem Zabrze. W ubiegłym tygodniu gracze trenerów Bożyczko i Bogusza bez problemów pokonali w delegacji zespół Odry Opole 3:1. Tym razem poprzeczka będzie zawieszona o wiele wyżej, bo do Lubina przyjedzie jedyny (oprócz naszej drużyny) zespół, który jeszcze w grupie C nie zaznał smaku porażki – Raków Częstochowa. Piłkarze spod Jasnej Góry jak na razie wygrali 3 spośród 5 rozegranych spotkań i z pewnością postarają się pokazać w Lubinie z jak najlepszej strony, gdyż dzięki ewentualnej wygranej zniwelowaliby stratę do Miedziowych do zaledwie 1 punktu. A że na Raków trzeba uważać pokazał już poprzedni sezon, gdy zespół ten jako najlepszy w rundzie wiosennej grupy C wszedł do półfinałów CLJ U-17, gdzie jednak zmuszony by uznać w dwumeczu wyższość późniejszego mistrza kraju – UKS-u SMS-u Łódź. Na szczególną uwagę w zespole naszych sobotnich rywali zasługuje pomocnik Patryk Malamis, który już 3-krotnie znajdował drogę do siatki rywali w obecnych rozgrywkach. 

_____

 

Sobota, 25 września, g. 14:30

6. kolejka CLJ U-15 grupa C RJ

Raków Częstochowa – Zagłębie

Kolejne starcie lubińsko-częstochowskie, które będziemy śledzić w ten weekend. Podopieczni trenerów Marka Sinkiewicza i Emila Nowakowskiego przystąpią do sobotniego starcia jako wicelider grupy C, który notabene nie stracił w bieżących rozgrywkach choćby jednej bramki. Ogółem Mistrzowie Polski w trakcie 5 rozegranych spotkań w CLJ U-15 wygrali 4, zaś w jednym dość pechowo zremisowali 0:0 w wyjazdowych derbach ze Śląskiem Wrocław, mimo że inicjatywa w tym meczu była zdecydowanie po stronie lubinian. Gracze Rakowa zaś zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli, w dotychczas rozegranych spotkaniach zdobywając zaledwie 4 punkty, co jest wynikiem osiągniecia 1 zwycięstwa przeciwko FC Wrocław Academy 2:0 i bezbramkowego remisu 0:0 z Odrą Opole. Miedziowi mają więc na koncie ponad 3 razy więcej punktów, niż zespół Rakowa, więc na papierze, to właśnie lubinianie zdają się być faworytem jutrzejszego spotkania. 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi