CLJ U17: Czas na wielki finał | Zapowiedź 19 cze

CLJ U17: Czas na wielki finał | Zapowiedź

Przed drużyną U-17 wielka szansa na zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Rywalem Miedziowych w wielkim finale, który odbędzie się w podwarszawskich Ząbkach, będzie Wisła Kraków. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

19 cze 2022 18:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Droga do finału 

Przed nami wielki finał. Przy tej okazji warto sprawdzić jak wyglądały drogi obydwu zespołów do tej fazy rozgrywek. Miedziowi w swojej grupie zdobyli 35 punktów, co przekłada się na 11 zwyciestw, dwa remisy w starciach z Odrą Opole oraz jedną porażkę w Częstochowie z Rakowem, czyli bezpośrednim rywalem do końcowego triumfu w grupie C. Ostatecznie podopieczni trenera Tomasza Bożyczki wyprzedzili częstochowian o cztery punkty. W półfinale Zagłębie trafiło na Wartę Poznań, która sprawiła niemałą niespodziankę w swojej grupie, wyprzedzając Lecha Poznań i Pogoń Szczecin. W pierwszym meczu lubinianie zwyciężyli 2:1, po dwóch trafieniach Marcela Reguły, a w rewanżu w stolicy Wielkopolski padł bezbramkowy remis. Wisła Kraków natomiast zwyciężyła w grupie D, wyprzedzając drugą Resovię Rzeszów o 5 punktów, samej gromadząc ich 27. Składa się to na osiem zwycięstw, trzy remisy i tyle samo porażek. W półfinale natomiast los sprawił, że zagrali w półfinale przeciwko Jagiellonii Białystok. W pierwszym spotkaniu zremisowali 2:2, natomiast w rewanżu okazali się lepsi, wygrywając na wyjeździe 2:1, po pięknej bramce z dystansu Wojciecha Urbańskiego.

Atuty obydwu zespołów 

Największym atutem obydwu zespołów w fazie zasadniczej była szczelna defensywa. W poniedziałkowym finale spotkają się drużyny, które straciły ich najmniej spośród wszystkich drużyn biorących udział w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-17. Zarówno Zagłębie, jak i Wisła, straciły ich tylko 11. Co ciekawe, lubinianie w tej fazie zdobyli 38 bramek, a zawodnicy ,,Białej-Gwiazdy” zaledwie o dwie mniej. 

Powtórka sprzed roku

Dla niektórych naszych zawodników poniedziałkowe spotkanie będzie powrotem do Ząbek. Przed rokiem bowiem w finale Centralnej Ligi Juniorów U-15 Miedziowi zmierzyli się z Lechem Poznań. W składzie naszego zespołu zagrali wówczas Igor Orlikowski, Mateusz Skoczylas, Michał Matys, Mateusz Dziewiatowski oraz Bartłomiej Wandachowicz, którzy ostatecznie zdobyli złote medale. 

Starcie finałowe pomiędzy Zagłębiem Lubin a Wisłą Kraków odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca o godzinie 17:00 na boisku w podwarszawskich Ząbkach. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi portal laczynaspilka.pl

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi