CLJ U17: Wygrana Miedziowych z Górnikiem Zabrze 10 mar

CLJ U17: Wygrana Miedziowych z Górnikiem Zabrze

Podopieczni trenera Tomasza Bożyczko w swoim drugim ligowym spotkaniu pokonali Górnika Zabrze 1:0. Jedyne trafienie w tym spotkaniu zanotował Tobiasz Starosta. Zapraszamy do relacji z tego spotkania oraz do obejrzenia fotogalerii.

10 mar 2022 20:00

Od samego początku tego spotkania Miedziowi starali się narzucić swój styl gry rywalom z Górnego Śląska. Już w pierwszych kilku minutach udało się stworzyć kilka groźnych sytuacji, lecz żadna z akcji nie znalazła finalizacji w bramce Górnika. Zabrzanie wyczekiwali na dobry moment do kontrataku i kilkukrotnie groźnie znajdowali się pod naszą bramką. Dobrze jednak wtedy reagowała nasza linia defensywna, która neutralizowała ataki zabrzan. W 35. minucie spotkania przy próbie wybicia piłki z pola karnego przez obrońcę Górnika, piłka odbiła się od Tobiasza Starosty i wpadła do bramki. Do końca pierwszej części spotkania obraz gry niewiele się zmienił i obydwa zespoły schodziły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu naszego zespołu.

W drugiej połowie Górnik usilnie starał się wyrównać wynik spotkania. Od samego początku starali się przejąć inicjatywę i poszkać dogodnej dla siebie sytuacji na bramkę. Lubinianie w tym meczu mieli nie tylko dobrze fukcjonującą obronę ale także pewny punkt w bramce w postaci Dawida Radzińskiego, który kilkukrotnie popisał się świetnymi interwencjami, ratując nasz zespół przed stratą gola. Miedziowi szukali swoich szans na podwyższenie wyniku, lecz żaden ze strzałów nie znajdował drogi do bramki rywali. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Zagłębia 1:0. Jest to drugie z rzędu zwycięstwo naszego zespołu w swojej grupie Centralnej Ligi Juniorów U-17.