CLJ U17: Wygrana ze Śląskiem i awans do półfinału MP! 5 cze

CLJ U17: Wygrana ze Śląskiem i awans do półfinału MP!

Żeby awansować do półfinału Mistrzostw Polski, podopieczni Tomasza Bożyczki musieli zwyciężyć ze Śląskiem Wrocław, by nie patrzeć na wynik meczu Rakowa Częstochowa. Ta sztuka się udała, bowiem lubinianie zwyciężyli 2:1, a bohaterem naszego zespołu został Marcel Reguła, który zdobył dwie bramki. Zapraszamy do relacji oraz fotogalerii z tego spotkania.

5 cze 2022 10:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Tak jak można było się spodziewać, to Zagłębie od samego początku ruszyło do ataku. Już po kilkunastu sekundach od pierwszego gwizdka sędziego, Miedziowi oddali pierwsze celne uderznie na bramkę rywali, lecz dobrze się zachował bramkarz, który zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach w dalszym ciągu stroną przeważającą byli zawodnicy Zagłębia, którzy w pełni kontrolowali grę, lecz nie przekładało się to groźne uderzenia. W 15. minucie Aleksander Kubacki z lewego skrzydła świetnie dograł na nogę Szymona Panasiuka, który instynktownie uderzył na bramkę rywali, po czym piłka o centrymetry minęła lewy słupek. Kilka minut później po raz kolejny groźnie zaatakowali nasi zawodnicy. Kasjan Frankowski dograł z rzutu wolnego na głowę Jana Bonikowskiego, który odegrał do Igora Orlikowskiego, a jego uderzenie zdołał obronić Bartosz Głogowski. Po dwóch kwadransach gry, z lewego skrzydła Kasjan Frankowski dobrze wypatrzył Mateusza Skoczylasa, którego uderzenie niewiele minęło się z bramką rywali. Po tej akcji do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy przez kilka kolejnych minut prowadzili grę na naszej stronie boiska, lecz nie przekładało się to na żadne zagrożenie. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania, Szymon Tarkowski posłał prostopadłe podanie do Mateusza Skoczylasa, którego uderzenie zdołał odbić jeden z obrońców Śląska, a dobitka Kasjana Frankowskiego minimalnie minęło się z bramką. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. 

Przed drugą częścią spotkania w naszym zespole doszło do dwóch zmian - Za Jana Bonikowskiego i Bartłomieja Wandachowicza weszli Marcel Świątek oraz Marcel Reguła. Wejście tego drugiego jak się okazało później było kluczowe dla wyniku tego spotkania. Już minutę po wznowieniu gry, dobrą pozycję do uderzenia znalazł sobie Oskar Kozdroń. Z jego strzałem zdołał sobie poradzić bramkarz Śląska, lecz z dobitką Marcela Reguły nie miał już szans i tym samym Miedziowi wyszli na prowadzenie. Wrocławianie nie zamierzali się poddawać i od samego początku drugiej połowy prezentowali się lepiej niż w pierwszych 45 minutach. W 55. minucie Śląsk poszukał swojej szansy, lecz uderzenie jednego z napastników minęło się z lewym słupkiem naszej bramki. Minutę później z rzutu rożnego okazję miał Kamil Fura, lecz po raz kolejny dobrze w bramce gości spisał się Bartosz Głogowski. Śląsk dalej szukał swoich szans na wyrównanie, ale w dalszym ciągu dobrze w obronie pracowali nasi obrońcy, którzy nie pozwalali na rozwinięcie skrzydeł rywalom. W 76. minucie jednak wkradł się błąd w naszym zespole, który wykorzystali goście z Wrocławia za sprawą Bartosza Kosiby, który doprowadził do wyrównania. Nasi zawodnicy jednak nie zamierzali się poddawać i już cztery minuty później Kasjan Frankowski idealnie zagrał na głowę Marcela Reguły, który po raz drugi pokonał bramkarza rywali. W ostatnich minutach Miedziowi skupili się przede wszystkim na obronie wyniku, czekając na swoje okazje z kontrataku. Wrocławianie jednak nie potrafili zamienić żadnego z uderzeń na bramkę i ostatecznie Zagłębie zwyciężyło 2:1, dzięki czemu awansowało do półfinału Mistrzostw Polski. 

CLJ U-17

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)

Bramki: Reguła 47', 80' - Kosiba 76'

Zagłębie: 1. Matys - 2. Orlikowski, 3. Panasiuk, 4. Fura, 5. K. Frankowski - 6. Wandachowicz (46' 13. Świątek), 7. Kozdroń (78' 17. Ausfeld), 8. Tarkowski (85' 14. Starosta), 10. Bonikowski (46' 18. Reguła), 11. Kubacki (65' 15. Dziewiatowski) - 9. Skoczylas (70' 16. Moczyński) 

Śląsk: 1. Głogowski - 3. Szczurek, 4. Rozum, 14. Maszkowski, 7. Lipiński (80' 11. Ruman), 20. Kurowski, 19. Solarz (60' 16. Wołczek), 5. Galuba, 10. Sikora (70' 13. Kaliszczak), 6. Kosiba, 9. Graczyk (80' 18. Benedyktowicz)

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi