CLJ U17: Zapowiedź pierwszego półfinału z Wartą 8 cze

CLJ U17: Zapowiedź pierwszego półfinału z Wartą

Czas na decydującą fazę walki o Mistrzostwo Polski. W pierwszym meczu półfinałowym, podopieczni trenera Tomasza Bożyczki zmierzą się na własnym boisku z Wartą Poznań. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

8 cze 2022 20:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Wygrać i mieć zaliczkę przed rewanżem

Los sprawił, że pierwsze spotkanie pomiędzy Zagłębiem Lubin a Wartą Poznań odbędzie się w Lubinie. Miedziowi będą chcieli wykorzystać tym samym atut własnego boiska, na którym w rundzie wiosennej prezentowali się z bardzo dobrej strony. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie zwycięzca grupy B, czyli Warta Poznań, która w drodze po awans pokonała m. in. Lecha Poznań. Zieloni w czternastu rozegranych spotkaniach w 2022 roku, wygrali trzynastokrotnie oraz ponieśli jedną porażkę, w ostatnim domowym spotkaniu przeciwko Zawiszy Bydgoszcz. 

Atuty obydwu zespołów

Jeśli spojrzymy na tabelę grup B i C, to Zagłębie w 14 rozegranych spotkaniach zdobyło 38 bramek, natomiast drużyna ze stolicy Wielkopolski o jedną więcej. Jeśli chodzi o defensywę, to lubinianie, razem z Wisłą Kraków, mieli najszczelniejszą linię obrony ze wszystkich drużyn rywalizujących we wszystkich grupach Centralnej Ligi Juniorów U-17, tracąc zaledwie po 11 bramek. Warta natomiast straciła ich siedemnaście. Najlepszymi strzelcami naszego zespołu byli Aleksander Kubacki oraz Mateusz Skoczylas, którzy zdobyli odpowiednio dziewięć i osiem bramek. Po stronie Warty natomiast najlepszym tegorocznym strzelcem jest Szymon Rola, który dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. 

Zagłębie w Lubinie, Warta w delegacji

Sprawdźmy jak w tym roku Zagłębie grało na własnym boisku, a także jak zespół Warty Poznań wyglądał na wyjazdach. Miedziowi w domowych spotkaniach odnieśli sześć zwycięstw, a także raz podzielili się punktami w starciu z Odrą Opole. Najważniejsze niewątpliwie było zwycięstwo nad Rakowem Częstochowa 3:1, czyli z bezpośrednim rywalem w walce o awans do półfinału Mistrzostw Polski. Warta natomiast na wyjazdach odniosła komplet zwycięstw. Najważniejszym na pewno jest wygrana w bezpośrednim meczu z Lechem 2:1.

Początek pierwszego meczu półfinałowego pomiędzy Zagłębiem Lubin a Wartą Poznań już w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00 na boisku nr 3. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom!  

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi