CLJ: Wchodzimy w decydującą fazę 11 cze

CLJ: Wchodzimy w decydującą fazę

Już tylko dwie kolejki sezonu zasadniczego na różnych szczeblach Centralnej Ligi Juniorów przed piłkarzami AP KGHM Zagłębie. Trampkarze i juniorzy młodsi swoje spotkania rozegrają w sobotę, zaś wisienką na torcie i dopełnieniem emocjonującego weekendu powinno być spotkanie juniorów starszych, którzy w pocie czoła walczą o mistrzostwo Polski. Zapraszamy Was do zapoznania się z zapowiedzią tych spotkań.

11 cze 2021 08:15

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

29. kolejka CLJ U-18

13 czerwca, g. 12:00

Zagłębie – Escola Warszawa

Zaledwie punkt dzieli podopiecznych trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego od liderującej ligowemu peletonowi Pogoni Szczecin. Wiele wskazuje na to, że o tym, kto zdobędzie złoty medal najwyższej kategorii wiekowej Centralnej Ligi Juniorów zdecyduje ostatni mecz, w którym Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z Portowcami. Jednak by zapewnić sobie dogodną pozycję wyjściową w walce o pierwsze miejsce piłkarze Zagłębia bezwzględnie muszą zwyciężyć w niedzielnym, domowym meczu z Escolą Warszawa.

W ostatnim spotkaniu ligowym Miedziowi tylko zremisowali bezbramkowo z Lechem Poznań, zaś w ostatniej kolejce pauzowali. W rozgrywanym 6 czerwca meczu domowym warszawianie ponieśli dotkliwą porażkę 1:6 z ambitnie walczącym o utrzymanie w CLJ Gwarkiem Zabrze, zaś tydzień wcześniej przegrali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:4. Najlepszym strzelcem zespołu jest napastnik Cezary Polak, który w tym sezonie zdobył jak na razie 11 goli dla swojego zespołu, drugi w tej kategorii z 9 bramkami na koncie jest pomocnik Adrian Bielka, który od blisko 5 miesięcy reprezentuje barwy pierwszoligowej Korony Kielce. Faworytami spotkania są niewątpliwie piłkarze Zagłebia, którzy jeśli zagrają swoim stylem mają olbrzymią szansę na osiągnięcie korzystnego rezultatu.

 

13. kolejka CLJ U-17 grupa C RW

12 czerwca, g. 13:30

Rozwój Katowice – Zagłębie

Z pewnością ostatnich tygodni najlepiej wspominać nie będą juniorzy młodsi, którzy w miniony weekend ulegli w derbach Śląskowi Wrocław 2:3. Strata punktów spowodowała, że obecnie Miedziowi okupują 5. miejsce w tabeli, mając 4 oczka straty do liderującego Rakowa Częstochowa na 2 kolejki przed końcem rozgrywek grupowych. Młodzi piłkarze naszego klubu z pewnością zrobią wszystko, by przełamać niekorzystną ostatnio passę spotkań, wygrywając mecz ligowy po raz pierwszy od 9 maja, gdy podopieczni trenerów Szwedy i Chojnowskiego pokonali na wyjeździe Górnik Zabrze 3:1.

Zespół Rozwoju Katowice w chwili obecnej z 11 punktami na koncie zajmuje przedostatnie miejsce w grupie C, mając na koncie 3 zwycięstwa, 2 remisy i 7 porażek.  W poprzedniej kolejce katowiczanie odnieśli w meczu domowym porażkę z innym, śląskim zespołem – GKS-em Tychy, sam notabene bardzo zacięty mecz zakończył się wynikiem 3:4. Z 6 golami na koncie najlepszymi strzelcami zespoły ze stolicy województwa śląskiego są pomocnik Oliwer Kwiatkowski oraz napastnik Dawid Parysz. Ostatnio obydwie drużyny stanęły naprzeciw siebie w rozegranym 28 kwietnia spotkaniu 6. kolejki, w którym Miedziowi zwyciężyli 5:2 po golach Jakuba Łobody, Kacpra Terleckiego, Aleksandra Kubackiego, Kamila Ausfelda i jednym trafieniu samobójczym. Liczymy więc na powtórkę z tego spotkania!

 

13. kolejka CLJ U-15 gr. C RW

12 czerwca, g. 12:00

Zagłębie - GKS Katowice

Jest możliwe, że już w trakcie przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego Miedziowi zapewnią sobie awans do półfinałów CLJ U-15. Potrzebne do tego jest jednoczesne spełnienie dwóch warunków: wygrana nad GKS-em Katowice, jak również brak zwycięstwa Rakowa Częstochowa nad FC Wrocław Academy. Zauważmy, że w przypadku równej liczby punktów z częstochowianami w lepszej pozycji są piłkarze Zagłębia, którzy w bezpośrednich starciach z zespołem z jasnej góry mają lepszy bilans bramkowy (5 strzelonych goli przy 3 straconych). Spełnienie drugiego z wyżej wymienionych warunków jest kompletnie niezależne od zespołu trenerów Sinkiewicza i Bogusza, w związku z czym nasi piłkarze powinni zrobić wszystko, by swoją część planu pt. „awans do półfinałów” wykonać z należytą starannością.

Ostatni mecz rozegrany przez drużynę trampkarzy naszego klubu stanowił absolutny pokaz siły, w którym Miedziowi zdeklasowali TS Przylep Zielona Góra 10:0, a gole dla Zagłębia zdobywali Kacper Kaczmarek (trzy), Oskar Kordus, Oskar Droździk, Igor Stańczak (dwie), Damian Sokołowski, Patryk Szostak i Bartłomiej Wandachowicz. Przypomnijmy, że Miedziowi mierzyli się z GieKSą zaledwie kilka dni temu, gdy 2 czerwca nasz zespół wygrał pewnie w Katowicach 3:0. Liczymy więc, że piłkarze Zagłębią będą w stanie powtórzyć dobry wynik sprzed lekko ponad tygodnia.

Miedziowi, powodzenia!

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi