CLJ: Wracamy w pełnym składzie 20 sie

CLJ: Wracamy w pełnym składzie

Już w najbliższą sobotę wszystkie trzy drużyny reprezentujące Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie rozegrają swoje mecze w ramach różnych kategorii wiekowych Centralnej Ligi Juniorów. Zapraszamy Was do zapoznania się z krótkimi zapowiedziami każdego z tych spotkań.

20 sie 2021 10:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

21 sierpnia, g. 11:00

Śląsk Wrocław – Zagłębie

Od remisu 2:2 z 11. drużyną poprzedniego sezonu CLJ U-18 ligowe zmagania rozpoczął zespół prowadzony przez trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego. Goście reprezentujący UKS SMS Łódź wyszli na prowadzenie w 19. minucie spotkania, chwilę przed zejściem na przerwę wyrównał Jakub Łoboda, zaś od razu po zmianie stron na prowadzenie Miedziowych wyprowadził Wojciech Szafranek. Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 70. minucie spotkania, a ostateczny wynik spotkania nie uległ już zmianie. Zespół z Wrocławia w premierowym spotkaniu sezonu 2020/2021 mierzył się w meczu wyjazdowym z tegorocznym beniaminkiem – Polonią Warszawa. Spotkanie to zakończyło się porażką wrocławian 3:6, jednak nie oznacza to, że to Miedziowi będą faworytem spotkania - wszak powszechnie wiadomo, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, przez co jakiekolwiek przedmeczowe przewidywania często okazują się być w ostatecznym rozrachunku chybione. W obecnym początkowym etapie sezonu każda z drużyn szuka przede wszystkim zgrania, ze względu na liczne zmiany kadrowe, jakie na przełomie sezonów zaszły pomiędzy poszczególnymi kategoriami wiekowymi drużyn juniorów. Mamy nadzieję, że Miedziowi udanie zrewanżują się Wojskowym za porażkę z końcówki ubiegłego sezonu.

_____

 21 sierpnia, g. 12:00, boisko nr 3

Zagłębie – Miedź Legnica

Z nowym sztabem szkoleniowym, a przede wszystkim z nowymi nadziejami na sezon wejdą zawodnicy juniorów młodszych. Ostatni sezon w grupie C CLJ U-17 Miedziowi zakończyli dopiero na 6. lokacie w tabeli, w związku z czym celem nadrzędnym na zbliżające się rozgrywki będzie zachowanie równej, stabilnej i przede wszystkim wysokiej formy przez całe rozgrywki, nie zaś przez jedną rundę. Podopieczni trenerów Tomasza Bożyczko i Dominika Bogusza w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych mierzyli się z AP Reissa, którą po bardzo dobrym spotkaniu pokonali 4:0, gole dla Miedziowych zdobywali Tobiasz Starosta, Cyprian Popielec (dwie) oraz Aleksander Kubacki. Rywalem Miedziowych – beniaminek z Legnicy, który na inaugurację postara się napsuć krwi faworytowi. Wierzymy, że z derbowego spotkania górą wyjdą adepci AP KGHM Zagłębie, którzy jeśli zagrają swoim stylem niewątpliwie mogą liczyć na konkretną zdobycz punktową.

_____

21 sierpnia, g. 12:00

FC Wrocław Academy – Zagłębie

3. mecz w naszym zestawieniu i za razem kolejny, który rozgrywany będzie z rywalem z Dolnego Śląska. Tak nowy sezon rozpoczną Mistrzowie Polski U-15, którzy pełni wiary we własne możliwości postarają się zrobić wszystko, by i w tegorocznych rozgrywkach pokazać się z jak najlepszej strony. Zadanie to będzie zdecydowanie niełatwe, choćby ze względu na awans do starszych drużyn części zawodników, którzy w ubiegłym sezonie odgrywali kluczowe role w zespole dowodzonym wówczas przez trenerów Marka Sinkiewicza i Dominika Bogusza. Ostatniego z wymienionych szkoleniowców, który przed rozpoczęciem włąśnie ropoczętego sezonu został drugim trenerem zespołu U-17 na stanowisku zastąpił trener Emil Nowakowski, dotychczasowy opiekun zespołu U-14. Drużyna z Wrocławia rundę wiosenną poprzednich rozgrywek zakończyła na 4. miejscu z 21 oczkami na koncie, ustępując jedynie Zagłębiu, Rakowowi Częstochowa i Śląskowi Wrocław. W ostatnim spotkaniu rozgrywanym między zespołami, które zmierzą się w sobotę we Wrocławiu górą byli ówcześni gospodarze z Lubina, którzy 15 maja pokonali wrocławian 2:0. Liczymy więc na powtórkę!

 

Miedziowi, powodzenia!

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi