Comt Coaching Club U9 Tournament zakończony! 30 cze

Comt Coaching Club U9 Tournament zakończony!

Przez trzy dni na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie rywalizowały ze sobą zespoły nie tylko z Polski, ale i Europy. Dużo ciekawego, dobrego grania na wysokim poziomie, przy czym wszyscy na sam koniec musieli uznać wyższość drużyny z Lizbony.

30 cze 2018 09:52

Autor MW, MS

Udostępnij

Akademia

Benfica pokazała się z najlepszej strony, wyznaczając pewną drogę, do której dąży także nasza akademia. Na tle przeciwników wyróżniała się grą jeden na jeden, dyscypliną taktyczną czy choćby skutecznością. Nie to jednak było najważniejsze, liczyła się bowiem przede wszystkim dobra zabawa i możliwość gry z jak największą liczbą drużyn, preferujących odmienny styl gry.

Zapytaliśmy Bartosza Kubicę, jednego z  organizatorów tego przedsięwzięcia o założenia, jakie stawia projekt CCC U9:

" Turniej Select CCC U9 organizowany był w dniach 27- 29 czerwca. Faza eliminacyjna rozgrywana była na obiektach Akademii KGHM Zagłębie i Akademii Miedź Legnica, które były partnerami przy organizacji tego wydarzenia. W zawodach wzięły udział 23 zespoły z Polski, Chorwacji oraz Portugalii. Chcieliśmy aby ideą ten turniej przypominał IBERCUP, znane zespoły, o uznanych markach mogą zagrać z mniej znanymi drużynami z danego regionu. Dzięki funduszom z organizacji Comt Coaching Club, sponsorom, partnerom i wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego mogliśmy zrealizować całe to przedsięwzięcie. W złotym finale zagrają dwa zagraniczne zespoły Dinamo Zagrzeb i SL Benfica Lizbona (...) Ogólnie Comt Coaching Club jest to organizacja, która pomaga trenerom, jeździmy na staże, mamy przyjaciół w kilku europejskich krajach m.in. w Portugalii i Chorwacji. Belenenses, Dinamo i Benfica są naszymi przyjaznymi klubami, wiążą nas z nimi wieloletnie relacje, bardzo chcieliśmy, żeby do nas przyjechali i pokazali jak grają w piłkę. No i pokazali mocno i dobitnie. Różnica pomiędzy klubami z Polski, a zza granicy jest kolosalna. Pozostaje nam tylko liczyć, że dla części trenerów, rodziców, dzieci będzie to cenna lekcja i w przyszłości zespoły z Polski będą ciężej pracować, żeby dojść do poziomu klubów zza granicy. W planach mamy zrobić kolejną edycję tego turnieju, bo tak jak powiedziałem mamy dobre relacje z europejskimi klubami i nie jest to dla nas problem, żeby takie drużyny zaprosić. Choć przykład tego turnieju pokazuje, że nie do końca ma to sens, no chyba, że będziemy zapraszać młodsze zespoły o rok, albo o dwa, żeby te mecze były bardziej wyrównane, bo szczerze mówiąc nie sądziłem, że będzie, aż taka różnica."

Jak widać projekt będzie ewaluował, ale mimo tych wszystkich różnic potrafił dać młodym zawodnikom dużo radości i dobrej zabawy.

Wiadomo na co dzień nie mamy możliwości spotkania się z poszczególnymi drużynami z Dolnego Śląska, tym bardziej jest nam bardzo miło, że zostaliśmy tutaj zaproszeni. Jeśli chodzi o pojedynek z Zagłębiem, to nie oszukujmy się, jest to jedna z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce, mają bardzo dobrych zawodników, wyselekcjonowanych z dużej ilości osób. Mogliśmy sprawdzić w którym miejscu jesteśmy na ich tle. Ponadto, w przyszłym roku razem porywalizujemy w turniejach Big Six, więc spojrzenie na poziom gry lubinian nam się przyda. Ogólnie cały turniej oceniam bardzo pozytywnie, organizacyjnie na bardzo wysokim poziomie i piłkarsko tak samo. Benfica i Dinamo grali na o wiele wyższym szczeblu niż my, w meczach strzelali mnóstwo bramek, nie z przypadku, widać, że wszystko zostało przepracowane na treningach, jeszcze daleka droga przed nami, żeby im dorównać. Dzięki takim obiektom jak ten w Lubinie, piłka w Polsce będzie robiła postępy i może kiedyś dorównamy tym najlepszym. - podsumował opiekun Lechii Gdańsk.

Dobre wrażenie pozostawili po sobie także zawodnicy portugalskiego CF OS Belenenses , którzy również z zachwytem wypowiadali się o całym przedsięwzięciu.

"Przyjazd tutaj, to na pewno ciekawe przyżycie zarówno dla nas, opiekunów jak i młodych zawodników. Rozgrywanie spotkań w Polsce, z drużynami stąd, preferującymi odmienny styl, to jest coś, co na pewno jest dużym bodźcem do rozwoju. Jesteśmy pod dużym wrażeniem tego, co zobaczyliśmy w Lubinie. W Portugalii może 2-3 drużyny mają podobną infrastrukturę, myślę tu o Porto, Sportingu czy Benfice, reszta może Wam pozazdrościć (...) graliśmy z polskimi zespołami i na pewno ich sposób na grę, to bardziej fizyczność niż technika, ale to dobre przetarcie dla naszego zespołu. Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócimy, bo tego typu rozgrywki i organizacyjnie i drużynowo, to naprawdę top europejski".

My również mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w tak dobrym towarzystwie. Dziękujemy wszystkim osobą zaangażowanym w ten projekt za wsparcie, a młodym zawodnikom gratulujemy i życzymy sportowych sukcesów w przyszłości. 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi