Czwarty sparing rezerw 19 lut

Czwarty sparing rezerw

Jutro o godzinie 11.00 na boisku nr 5 kolejny mecz sparingowy rozegra druga drużyna KGHM Zagłębia Lubin. Tym razem rywalem Miedziowych będzie 6. drużyna III ligi grupy III – Lechia Zielona Góra. W dotychczasowych meczach kontrolnych podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego pokazali się z bardzo dobrej strony, dwukrotnie zwyciężając i raz remisując. Z pewnością jutro młodzi zawodnicy Zagłębia postarają się podtrzymać dobrą passę, choć rywal, jak się wydaje, jest najmocniejszy z dotychczasowych.

19 lut 2021 14:15

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Zespół duetu trenerskiego Adam Buczek – Jarosław Krzyżanowski z pewnością w dobrych nastrojach przystąpi do nadchodzącego spotkania. W trzech rozegranych dotychczas meczach kontrolnych dwa razy zwyciężali, zwłaszcza w ostatnim spotkaniu z tracącą zaledwie dwa punkty do Miedziowych w ligowej tabeli Stalą Brzeg pokazując oprócz wysokiego potencjału zgranie, wysokie umiejętności techniczne i wolę walki rzadko spotykaną w takim natężeniu w meczach towarzyskich. Młodzi zawodnicy drugiego zespołu długimi fragmentami potrafili zepchnąć do głębokiej defensywy bardziej doświadczonego piłkarsko rywala, który na bramki Miedziowych potrafił odpowiedzieć jedynie niezwykle szczęśliwym uderzeniem sprzed pola karnego, przy którym szans nie miał golkiper rezerw. Finalnie po bramkach Marcela Górskiego z rzutu karnego i Macieja Warpasa Miedziowi odnieśli drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Przyglądając się kadrze zespołu z Zielonej Góry natknąć się można na kilku ciekawych zawodników. Szczególnie zdają się wyróżniać dwaj gracze: Łukasz Garguła i Martins Ekwueme. Pierwszy z nich to Mistrz Polski z Wisłą Kraków, szesnastokrotny reprezentant kraju, który jednak nigdy nie był w stanie w pełni sprostać pokładanym w nim oczekiwaniom przez kolejnych selekcjonerów reprezentacji Polski. W Ekstraklasie rozegrał 234 spotkania, w których zdobył 33 bramki i zanotował 47 asyst. Drugi zaś ze wspomnianych zawodników trzykrotnie zwyciężał w rozgrywkach Ekstraklasy w barwach Wisły Kraków, do tego dołożył jeden Puchar Polski zdobyty z Legią Warszawa.Najważniejszym z punktu widzenia sympatyka Miedziowych jest z pewnością fakt, że Ekwueme reprezentował barwy KGHM Zagłębia w latach 2009-2013, w tym czasie zagrał w 38 meczach, zdobył jedną bramkę i zanotował 2 asysty. Na uwagę zasługuje również postać bramkarza „Niebiesko-Żółtych” Wojciech Fabisiaka, który zaledwie kilka lat wcześniej był pierwszym bramkarzem grających na poziomie I ligi Zagłębia Sosnowiec oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ponadto w składzie zespołu z Zielonej Góry znajduje się kilku zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali drużyny młodzieżowe Zagłębia. Są to: obrońcy Jakub Budziński (2015-2018) oraz Kornel Wieczorek (2014-2017), jak i napastnik Krzysztof Staśkiewicz (2013-2019). W obecnie trwających rozgrywkach zdecydowanie największą gwiazdą jutrzejszego rywala zespołu rezerw był napastnik Szymon Kobusiński, który po zdobyciu w trakcie rundy jesiennej aż 17 bramek przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice.

W tym sezonie KGHM Zagłębie II mierzyło się z Lechią na wyjeździe w ramach 14. kolejki III ligi, w której to nasz zespół pokonał gospodarzy z Zielonej Góry 0:1 po golu Kacpra Lepczyńskiego. Rok wcześniej w meczu rozgrywanym w Lubinie drugi zespół Zagłębia musiał uznać wyższość drużyny z województwa lubuskiego, która to zwyciężyła 0:2. W obecnych rozgrywkach obydwa kluby dzielą zaledwie trzy punkty, Lechia zajmuje 6. miejsce z 28 punktami na koncie, KGHM Zagłębie II jest 7. z 25 oczkami w ligowej tabeli.

Przypomnijmy, że do rozgrywek ligowych drugi zespół powróci 6 marca, gdy rozegra domowy mecz z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Wcześniej jednak podopieczni trenerów Buczka i Krzyżanowskiego w finale okręgowego Pucharu Polski zmierzą się z czwartoligowym Orkanem Szczedrzykowice.

MECZ KONTROLNY

___

20 lutego, godz. 11.00, boisko nr 5

KGHM Zagłębie II - Lechia Zielona Góra

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi