Debiuty podopiecznych AP KGHM Zagłębie w LOTTO Ekstraklasie 28 gru

Debiuty podopiecznych AP KGHM Zagłębie w LOTTO Ekstraklasie

Końcówka grudnia to idealny czas podsumowań. W mijającym roku w pierwszej drużynie KGHM Zagłębia zadebiutowało kilku podopiecznych akademii Zagłębia. Ile meczów rozegrali Dominik Hładun, Bartosz Slisz, Damian Oko, Łukasz Poręba i Dawid Pakulski?

28 gru 2018 12:50

Autor AP KGHM Zagłębie

Udostępnij

Akademia

Dominik Hładun

Dominik marzenie o debiucie w pierwszym zespole KGHM Zagłębia spełnił w lutym, w meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy (sezon 2017/2018). Po meczu z Wisłą Płock, choć przegranym (0:2), został oceniony bardzo pozytywnie. Od tego momentu "Hładi" regularnie strzeże bramkę "Miedziowych", rozgrywając do tej pory 35. meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Na koniec roku ma na swoim koncie wiele udanych, efektownych parad bramkarskich, choć, jak to w sporcie bywa, zdarzały się też cięższe momenty. Goalkeeper "Miedziowych" w 2018 roku spędził na boisku ponad 1780 minut.

Debiut 17.02.2018r.

Bartosz Slisz

Pierwszy mecz w zespole KGHM Zagłębia zagrał w sezonie 2017/2018. Wystąpił wtedy w końcówce meczu z Jagiellonią Białystok. Dobre występy odnotował w starciach przeciwko Legii i Lechowi, rozgrywając kolejno 75 i 59 minut. W minionych rozgrywkach na boisku zaprezentował się pięciokrotnie.

Choć nowy sezon rozpoczął dopiero w 8. kolejce LOTTO Ekstraklasy, wchodząc w końcówce meczu z warszawską Legią, to w czterech ostatnich spotkaniach był pierwszym wyborem trenera, za niemal każdym razem grając w pełnym wymiarze czasu.

Debiut 02.04.2018r.

Damian Oko

21-letni środkowy obrońca zadebiutował w LOTTO Ekstraklasie w meczu z Górnikiem Zabrze, zmieniając w 46. minucie spotkania Damjana Bohara. Mimo niekorzystnego rezultatu wielu ekspertów pozytywnie oceniło debiutancki występ urodzonego w Bolesławcu piłkarza. „Oczko” rozegrał niemal całe spotkanie w wygranym 4:0 meczu 19. kolejki, w którym KGHM Zagłębie zmierzyło się z Jagiellonią Białystok, by kolejkę później również zaprezentować się z dobrej strony, wychodząc w pierwszym składzie i grając bez zmiennika.

Debiut 28.10.2018r.

Łukasz Poręba

Pomocnik "Miedziowych" w bieżącym sezonie regularnie występował w rozgrywkach trzeciej ligi oraz Centralnej Ligi Juniorów. Swój debiut z pierwszą drużyną KGHM Zagłębia zaliczył w ostatnich 19. minutach wygranego 4:0 meczu ze Śląskiem Wrocław. Na kolejną szansę gry na tym poziomie rozgrywkowym czekał do meczu z Piastem, w którym zagrał prawie 80 minut i w efektownym stylu zdobył debiutancką bramkę w LOTTO Ekstraklasie.

Debiut 14.09.2018r.

Dawid Pakulski

Debiutował w ostatnich minutach meczu 24. kolejki LOTTO Ektraklasy, w którym KGHM Zagłębie bezbramkowo zremisowało z Arką Gdynia. Do końca rozgrywek 2017/2018 rozegrał jeszcze kilka minut w wygranym 1:0 meczu z Legią Warszawa.

Zdecydowanie więcej szans na zbieranie boiskowego doświadczenia otrzymał w nowym sezonie. Pomocnik "Miedziowych" wystąpił m.in. w meczach przeciwko Lechii Gdańsk i Górnikowi Zabrze, grając w pełnym wymiarze czasu. Zdobył efektowną bramkę w wygranym 4:0 meczu ze Śląskiem Wrocław.