eWinner 2 liga: Sobotnie starcie beniaminków | Zapowiedź 23 wrz

eWinner 2 liga: Sobotnie starcie beniaminków | Zapowiedź

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach, do gry na Stadionie Zagłębia powrócą podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego. Rywalem Miedziowych będzie inny beniaminek tegorocznej edycji eWinner 2 ligi, Polonia Warszawa. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

23 wrz 2022 12:00

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Starcie beniaminków

Sobotnie starcie na Stadionie Zagłębia będzie okazją do zmierzenia się dwóch aktualnych beniaminków eWinner 2 ligi. Co warto podkreślić, zarówno Miedziowi, jak i zespół Polonii Warszawa aktualnie znajdują się w czołówce tabeli ligowej. Lubinianie dotychczas zgromadzili na swoim koncie osiemnaście punktów, co przekłada się na sześć zwycięstw oraz pięć porażek. Zespół ze stolicy naszego kraju jest tuż pod nami, mając jeden mecz rozegrany mniej i dotychczas zdobywając 17 punktów. Przekłada się to na cztery zwycięstwa, pięć remisów oraz jedną porażkę. W ubiegłym tygodniu podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego ulegli na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie 1:3, natomiast Polonia zremisowała na stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6 z Kotwicą Kołobrzeg 1:1.

Powrót byłych Miedziowych

Starcie pomiędzy drugim zespołem KGHM Zagłębia a Polonią Warszawa będzie również okazją do powrotu do Lubina dwóch byłych zawodników naszego Klubu. Mowa tu oczywiście o Łukaszu Piątku oraz o Macieju Kowalskim-Haberku. Piątek w barwach KGHM Zagłębia grał w latach 2013-17, w czasie których rozegrał łącznie 139 spotkań, w których zdobył 10 bramek i zaliczył 2 asysty. Maciej Kowalski-Haberek natomiast grał w Lubinie w latach 2006-2015, rozpoczynając swoją przygodę jeszcze w zespołach juniorskich, gdzie piął się w górę, aż trafił do pierwszego zespołu, dla którego rozegrał łącznie 4 spotkania, z czego trzy na poziomie Ekstraklasy.

Historia starć z Polonią

W dotychczasowej historii naszego Klubu możemy znaleźć 28 spotkań ligowych przeciwko Polonii Warszawa. Po raz pierwszy obydwa zespoły spotkały się ze sobą w sezonie 1993/94. Wówczas dwukrotnie górą byli Miedziowi, którzy w obydwu przypadkach zwyciężali 1:0. Po raz ostatni KGHM Zagłębie i Polonia naprzeciw siebie stanęły w sezonie 2012/13, czyli ostatnim, w którym ,,Czarne Koszule" występowały na poziomie Ekstraklasy. W stolicy zwyciężyli lubinianie 1:0, po bramce Michala Papadopoulosa, natomiast w Lubinie padł bezbramkowy remis. Podsumowując, dotychczas historia przemiawia za naszym Klubem, bowiem zwyciężaliśmy 14-krotnie, ośmiokrotnie górą była Polonia a sześć razy padał remis. Bilans bramkowy to 33:27 na naszą korzyść. 

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

1665147305 - 1665147300