eWinner 2 liga: W Jastrzębiu o kolejne punkty | Zapowiedź 16 wrz

eWinner 2 liga: W Jastrzębiu o kolejne punkty | Zapowiedź

Przed podopiecznymi trenera Jarosława Krzyżanowskiego drugi kolejny mecz wyjazdowy. Po wyjeździe do Kołobrzegu, na nasz zespół czeka wyjazd na Górny Śląsk, a konkretnie do Jastrzębia-Zdroju, gdzie zmierzą się ze spadkowiczem z Fortuna I ligi, GKS-em. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

16 wrz 2022 11:00

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Powrócić na zwycięską ściężkę

Po nienajlepszym wejściu w rozgrywki eWinner 2 ligi, gdzie piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin ponieśli trzy porażki, zwyciężając przy tym tylko raz, na inaugurację sezonu przeciwko Pogoni Siedlce, w ostatnim czasie zanotowali świetną serię pięciu kolejnych ligowych zwycięstw. Świetną serię podopiecznych trenera Jarosława Krzyżanowskiego zatrzymała dopiero przed tygodniem Kotwica Kołobrzeg, która pokonała naszą drużynę 2:0, po dublecie Kamila Korta. Najbliższy rywal Miedziowych, GKS Jastrzębie, można powiedzieć, że dobre mecze przeplata słabszymi. W dziesięciu dotychczas rozegranych spotkaniach trzykrotnie zgarniali 3 punkty, czterokrotnie remisowali oraz ponieśli trzy porażki. Przed tygodniem zremisowali przed własną publicznością ze Stomilem Olsztyn 1:1.

Miedziowi w delegacji, GKS u siebie

KGHM Zagłębie dotychczas w spotkaniach wyjazdowych dwukrotnie schodziło z boiska z trzema punktami, po zwycięstwach nad Wisłą Puławy oraz Siarką Tarnobrzeg. Do tego dochodzą także trzy porażki, w starciach ze Stomilem Olsztyn, Zniczem Pruszków oraz ze wspomnianą wcześniej już Kotwicą Kołobrzeg. Jastrzębianie natomiast na własnym boisku idą w kratkę, bowiem dwukrotnie zwyciężali przeciwko Motorowi Lublin oraz Pogoni Siedlce. Do tego dochodzą remisy przeciwko KKS-owi Kalisz i Stomilowi Olsztyn oraz porażka z Górnikiem Polkowice. 

Zmiany kadrowe u rywali

Jastrzębianie w ubiegłym sezonie pożegnali się z Fortuną I ligą, spadając do niższej klasy rozgrywkowej jako najsłabszy zespół poprzednich rozgrywek. To spowodowało małą rewolucję kadrową. Zespół z Górnego Śląska opuścili m. in. Mateusz Bondarenko, Konrad Handzlik, Bartosz Neugebauer, Grzegorz Gulczyński czy Marek Fabry. W ich miejsce postawiono m. in. na Bartosza Borunia, Joao Passoniego, Jehwenija Zacharczenko, Kacpra Kawulę czy Jakuba Kasperowicza. 

Historia starć z GKS-em Jastrzębie

W 76-letniej historii naszego Klubu można znaleźć dwa starcia z GKS-em Jastrzębie. Miało to miejsce w sezonie 2008/09, gdy obydwa zespoły zagrały ze soba na poziomie pierwszej ligi. W rundzie jesiennej zmierzyliśmy się na Górnym Śląsku. Wówczas lubinianie zgarnęli pęłną pulę, zwyciężając bardzo pewnie, aż 4:1. Wynik spotkania dla gospodarzy otworzył Janusz Wrześniak w 19. minucie spotkania, lecz kolejne ciosy zadawali zawodnicy Zagłębia. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził Szymon Pawłowski, przed przerwą na prowadzenie wyprowadził Michał Goliński, a pod koniec meczu wynik spotkania ustalili Iljan Micanski oraz Dariusz Jackiewicz. W starciu na wiosnę, rozegranym już na nowootwartym Stadionie Zagłębia, dość niespodziewanie obydwa zespoły podzieliły się punktami po remisie 1:1. Już w trzeciej minucie dla gości trafił Robert Żbikowski. Miedziowi cały mecz szukali bramki wyrównującej i ta sztuka udała się dopiero w 90. minucie spotkania, za sprawą samobójczego trafienia Jacka Wiśniewskiego. 

Starcie 11. kolejki eWinner 2 ligi, pomiędzy GKS-em Jastrzębie a KGHM Zagłębiem II Lubin, już w niedzielę 18 września o godzinie 14:00. Transmisję z tego spotkania tradycyjnie przeprowadzi portal internerowy WP Pilot. 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi