II zespół: Mamy wicelidera! 31 paź

II zespół: Mamy wicelidera!

W rozegranym dziś o godzinie 12:00 spotkaniu 15. kolejki III ligi grupy III KGHM Zagłębie II wygrało z Karkonoszami Jelenia Góra 4:1. Zapraszamy Was na szczegółową relację z tego spotkania.

31 paź 2021 16:00

Pierwszą okazję do otwarcia wyniku miał już w 3. minucie spotkania Kacper Masiak, ale jego strzał z dystansu w kierunku dalszego słupka przeleciał daleko od bramki. Po upływie zaledwie kilku sekund groźnie było pod bramką Miedziowych, jednak płaski strzał gości z ostrego kąta nie znalazł drogi do bramki strzeżonej przez Kacpra Bieszczada. Na dobrą okazję do otwarcia wyniku musieliśmy czekać kolejnych 20 minut, gdy dobre, prostopadłe podanie otrzymał Patryk Kusztal, ale jego próba lobowania golkipera gości okazała się być zdecydowanie zbyt lekka. Po chwili z odpowiedzią ruszyli goście, których mocne dośrodkowanie wzdług linii końcowej wyłapał Bieszczad. W 41. minucie meczu dośrodkowanie z prawej strony boiska otrzymał Oliwier Sławiński, którego strzał z powietrza z największym trudem sparował do boku bramkarz Karkonoszy. 3 minuty później z boku pola karnego z piłką zabrał się Sławiński, przedryblował dwóch rywali i dopiero trzeci z nich faulem w polu karnym zatrzymał rajd naszego napastnika. Do piłki podszedł Patryk Kusztal i pewnym strzałem w lewy róg bramki zdobył swoją 11. bramkę w tym sezonie ligowym.

Od mocnego uderzenia drugą cześć spotkania mogli rozpocząć piłkarze trenerów Krzyżanowskiego i Sochackiego. Prostapadłe podanie otrzymał aktywny Sławiński, minął bramkarza i oddał strzał w kierunku bramki, jednak obrońcy zespołu z Jeleniej Góry cudem wybili piłki z linii bramkowej. Kilka minut później na kolejną akcję zdecydował się nasz napastnik, jednak jego strzał przeszedł obok bramki jeleniogórzan. W 68. minucie goście po serii dobrych okazji uzyskali wyrównanie mocnym strzałem z bliskiej odległości, nie dając naszemu bramkarzowi szans na skuteczną interwnecję. W 73. minucie dobrą okazję na zdobycie gola miał wprowadzony kilkanaście minut wcześniej na boisko Rafał Adamski, jednak uderzył prosto w bramkarza. W końcu 2 minuty później po strzale jednego z naszych zawodników bramkarz Karkonoszy odbił piłkę przed siebie, do niej dopadł Daniel Dudziński i płaskim strzałem z około 16 metrów dał Miedziowym ponowne prowadzenie w tym meczu. W 80. minucie meczu Kusztal wrzucił piłkę z lewego skrzydła w pole karne, tam zaś Adamski efektownymi nożycami podwyższył wynik spotkania. 5 minut później wynik spotkania ustalił wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Jakub Rogalski. Dzięki dzisiejszej wygranej Miedziowi przedłużyli serię ligowych meczów bez porażki do 9, awansując jednocześnie na pozycję wicelidera rozgrywek.

_____

31 października, g. 12:00

15 kolejka III ligi grupy III

KGHM Zagłębie II - Karkonosze Jelenia Góra 4:1

Bramki dla Miedziowych: Kusztal 44' (k), Dudziński 75', Adamski 80', Rogalski 85'.

Skład: Bieszczad - Kłudka (77' Rogalski), Lepczyński, Bogacz, Sobczak, Dudziński (k), Pieńko (58' Hanc), Łakomy (82' Więcek), Sławiński (58' Adamski), Masiak (58' Zając), Kusztal.