II zespół: Przed nami trzeci sparing 23 lip

II zespół: Przed nami trzeci sparing

Już jutro o godzinie 11:00 w Zielonej Górze trzeci sparing w trwającym okresie przygotowawczym rozegrają zawodnicy trenerów Jarosława Krzyżanowskiego i Pawła Sochackiego, którzy zmierzą się z tamtejszą Lechią. Zapraszamy Was do zapoznania się z krótką zapowiedzią tego spotkania

23 lip 2021 12:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Zwycięstwo w drugiej grze kontrolnej

W drugim sparingu przed rozpoczęciem sezonu ligowego Miedziowi sprawdzili się na tle czwartoligowej Lechii Dzierżoniów. Sprawdzian ten był z pewnością udany, gdyż zespół, który był o włos od awansu do III ligi nie zdołał znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną w tym meczu formację defensywną KGHM Zagłębia II. Wynik spotkania w 28. minucie meczu otworzył Kacper Laskowski, którego kontrakt z naszym klubem został niedawno przedłużony o kolejny rok. Miedziowi starali się narzucić rywalom swój styl gry, oparty na sprawnym operowaniu piłką na połowie przeciwników. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie, co jednak miało miejsce po przerwie. W 70. minucie golkipera gości z Dzierżoniowa pokonał 17-letni Mateusz Chmarek, który w ostatnim meczu ubiegłych rozgrywek w ostatnich minutach spotkania zdobył dla KGHM Zagłębia II zwycięską bramkę. Jak podkreślał po meczu trener Krzyżanowski – jest jeszcze pole do poprawy w grze graczy drugiego zespołu, czego efekty być może będziemy oglądać już w jutrzejszej grze kontrolnej.

Wyżej zawieszona poprzeczka

Na papierze Lechia Zielona Góra zdaje się być zespołem mocniejszym od tej z Dzierżoniowa. Drużyna z jednej z dwóch stolic województwa lubuskiego w ubiegłym sezonie podobnie jak Miedziowi uczestniczyła w rozgrywkach III ligi grupy III. Zielonogórzanie radzili sobie w rozgrywkach ligowych przyzwoicie, na mecie sezonu zajmując ostatecznie 10. lokatę w tabeli z 47 punktami na koncie. Bilans Lechistów w 36 meczach sezonu jest dość zrównoważony, gdyż zwyciężyli on 12-krotnie, 11 razy dzielili się punktami z oponentami i 13 razy schodzili z boiska pokonani, notując przy tym bilans 50 bramek zdobytych i 59 straconych. Najskuteczniejszym graczem zespołu w rozgrywkach III ligi był z 17 bramkami napastnik Szymon Kobusiński, który jednak w połowie sezonu przeniósł się do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice.  Drugim najlepszym strzelcem drużyny jest inny napastnik – Przemysław Mycan, który goli na swoim koncie miał 10. Warto również odnotować, że zawodnikami zespołu z Zielonej Góry są 16-krotny reprezentant Polski, były gracz choćby Wisły Kraków czy GKS-u Bełchatów Łukasz Garguła, czy też doskonale znany fanom w Lubinie pomocnik Martin „Tolek” Ekwueme, który rok temu przeszedł do Lechii z Górnika Polkowice.

Ostatnie spotkania

Po raz ostatni Miedziowi mierzyli się z zielonogórzanami 26 maja bieżącego roku w Lubinie, w ramach 33. kolejki III ligi. Wówczas gracze KGHM Zagłębia II nie dali graczom z sąsiedniego województwa większych szans na osiągnięcie korzystnego wyniku, wygrywając aż 4:1, bramki dla naszego zespołu zdobywali Rafał Adamski (dwie), Milan Posmyk i Dawid Hanc. W rundzie jesiennej zaś 3 punkty również padły łupem podopiecznych trenerów Buczka i Krzyżanowskiego, którzy po bramce Kacpra Lepczyńskiego wygrali w Zielonej Górze 1:0. W przerwanym z przyczyn epidemicznych sezonie 2019/2020 między wyżej wymienionymi zespołami został rozegrany zaledwie jeden mecz, w którym górą byli Lechiści, którzy w 17. kolejce zwyciężyli w Lubinie 2:0.

 

Miedziowi, powodzenia!

_____

24 lipca, g. 11:00, Zielona Góra

Mecz sparingowy

Lechia Zielona Góra - KGHM Zagłębie II

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi