II zespół: Rekord pokonany! 20 lis

II zespół: Rekord pokonany!

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu KGHM Zagłębie II pokonało na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała 2:3. Dzięki temu zwycięstwu Miedziowi zmniejszyli różnicę do liderującego grupie III LKS-u Goczałkowice do 3 punktów. Zapraszamy Was na szczegółową relację z tego spotkania.

20 lis 2021 16:00

Pierwsza groźna akcja ze strony Miedziowych miała miejsce w 3. minucie meczu, gdy Jakub Kolan zagrał miekką piłkę do znajdującego się w polu karnym Kacpra Zająca, ten obrócił się w polu karnym z rywalem na plecach, ale oddał niecelny strzał. W odpowiedzi strzał zza pola karnego oddał zawodnik gospodarzy Tomasz Nowak, jednak piłka przeleciała nad bramką strzeżoną dziś przez Michała Matysa. W 9. minucie bardzo gorąco zrobiło się w polu karnym KGHM Zagłębia II po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony boiska, jednak na całe szczęście piłka nie wpadła do bramki. W 13. minucie meczu bardzo dobrze w polu karnym odnalazł się Mateusz Chmarek, jednak jego strzał trafił tylko w słupek. Niemal 10 minut później na strzał z dalszej odległości zdecydował się Michał Bogacz, jednak bramkarz na raty poradził sobie z tym uderzeniem. Kilka chwil później na kapitalny rajd zdecydował się Kacper Masiak, wyprowadzając piłkę spod własnego pola karnego aż pod szesnastkę rywali, jednak zdecydował się podanie, który były niestety niedokładne. W 28. minucie dobrą, dwójkową kontrę wyprowadził Rafał Adamski z Kacprem Masiakiem, jednak w decydującym momencie podanie pierwszego z nich okazało się zbyt słabe. Chwilę później Miedziowi uzyskali prowadzenie, gdy po rzucie rożnym Mateusz Kizyma mocno naciskał zawodnika gości Seweryna Caputę, który umieścił piłkę we własnej bramce. Chwilę po zdobyciu gola kolejną kontrę wyprowadzili lubinianie, jednak strzał Mateusza Chmarka został zablokowany przez defensywę Rekordu. 4 minuty później sytuację mieli gospodarze, jednak po strzale z ok. 13 metrów piłka odbiła się od nogi jednego z naszych obrońców. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy na strzał z woleja z kilku metrów zdecydowali się gospodarze, jednak futbolówka padła łupem dobrze ustawionego Matysa.

W drugiej połowie na pierwszą klarowną sytuację ze strony KGHM Zagłębia II musieliśmy poczekać do 54. minuty meczu, gdy po rozegranym na trzy tempa rzucie wolnym piłka spadła na nogę Mateusza Kizymy, którego jednak strzał z powietrza z kilku metrów od bramki przeleciał nad poprzeczką. 5 minut później dośrodkował po ziemii Dawid Hanc, na uderzenie lewą nogą z pierwszej piłki zdecydował się Kacper Zając, którego strzał był dla bramkarza nie do obrony. Zaledwie 5 minut później strzelec drugiego gola dla KGHM Zagłębia II ofiarnie dośrodkował piłkę spod linii końcowej, do futbolówki dopadł Mateusz Chmarek i z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. W 73. minucie tylko poprzeczka uratowała Miedziowych od straty bramki. Jednak w 87. minucie mocnym strzałem z woleja Marek Sobik zdobył pierwszą bramkę dla Rekordu. W ostatnich sekundach meczu bramkę dla gospodarzy z rzutu wolnego zdobył Tomasz Nowak, chwilę później sędzia zakończył mecz. Tym samym gracze KGHM Zagłębia II nie przegrali już od 11 spotkań, przerywając też passę niekorzystnych meczów bezpośrednich z bielszczanami.

_____

20 listopada, g. 13:00

18. kolejka III ligi grupy III

Rekord Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie II 2:3

Bramki: Marek Sobik 87, Tomasz Nowak 90 - Seweryn Caputa 29 (s), Kacper Zając 59, Mateusz Chmarek 65

Skład: Matys - Kolan, Posmyk, Bogacz, Sobczak, Kizyma (c), Masiak (74' Żyła), Zając, Adamski, Chmarek (82' Rogalski), Hanc.