III liga: Arcyważne zwycięstwo nad Polonią Bytom! 24 kwi

III liga: Arcyważne zwycięstwo nad Polonią Bytom!

W sobotnie popołudnie w Lubinie doszło do starcia na szczycie III ligi grupy III, w którym lider KGHM Zagłębie II Lubin podejmowało trzecią w tabeli Polonię Bytom. Po bardzo dobrym spotkaniu wykonaniu obydwu zespołów i świetnej atmosferze stworzonej przez kibiców, Miedziowi wygrywają kolejne spotkanie, tym razem 2:0. Obydwie bramki zdobył Rafał Adamski. Dla podopiecznych trenera Jarosława Krzyżanowskiego jest to dziewiętnasty kolejny mecz bez porażki w rozgrywkach ligowych!

24 kwi 2022 10:00

Starcie pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Polonią Bytom, już na długo przed samym początkiem, było zapowiadane jako prawdziwe święto, nie tylko piłkarskie, ale także na trybunach. Do lidera z Lubina zawitała Polonia Bytom, która przed tym spotkaniem zajmowała trzecią lokatę ze stratą sześciu punktów do naszego zespołu. Od samego początku widać było, że ani jedna ani druga drużyna nie zamierza odpuszczać. Lubinianie spokojnie kreowali swoją grę. Polonia w pierwszych kilkunastu minutach stworzyła sobie dwie groźne sytuacje, lecz świetnie w bramce poradził sobie Kacper Bieszczad. W 8. minucie spotkania Łukasz Piontek niebezpiecznie sfaulował Dawida Pakulskiego, który potrzebował interwencji lekarskiej. Pomocnik Miedziowych ma szczęście chwilę później był w stanie powrócić na plac gry. W kolejnych minutach mocniej do głosu zaczęli dochodzić nasi zawodnicy, lecz żadna z sytuacji nie zagroziła przyjezdnym. W końcowych minutach gry obraz się nie zmienił i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Przed wznowieniem gry, na placu gry pojawił się Patryk Kusztal, który zmienił Adama Ratajczyka. Od początku Polonia tak jak w pierwszej części spotkania, chciała zaskoczyć naszą obronę i otworzyć wynik. Miedziowi swoją pierwszą sytuację stworzyli sobie kilka minut po przerwie. W 61. minucie doszło do sporego zamieszania w polu karnym gości, z którego skorzystał Rafał Adamski, który wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Bytomianie nie zamierzała się poddawać i w dalszym ciągu szukali swoich szans na pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W dalszym ciągu w bardzo dobrej dyspozycji znajdował się w naszej bramce Kacper Bieszczad, który w dalszym ciągu nie dał się zaskoczyć strzałom przyjezdnych. W 73. minucie mieliśmy podwójną zmianę w szeregach naszego zespołu - Dawida Pakulskiego oraz Bartłomieja Kłudkę zmienili Dominik Więcek oraz Kacper Lepczyński. Cztery minuty później Tomasza Pieńko zmienił Adam Borkowski. Na kilka minut przed końcem z powodu urazu, boisko opuścił Damian Oko, którego zmienił Jakub Rogalski. W ostatnich minutach, gdy wydawało się, że bytomianie są już blisko wyrównania, skuteczny kontratak wyprowadzili podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego. Patryk Kusztal świetnie wypatrzył Rafała Adamskiego, który uderzył idealnie w prawy róg bramki gości i podwyższył prowadzenie naszego zespołu, ustalając tym samym wynik spotkania. Wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu Miedziowi zgarnęli kolejne, arcyważne trzy punkty. Wygrana nad Polonią, była dziewiętnastym kolejnym spotkaniem ligowym bez porażki.

KGHM Zagłębie II Lubin - Polonia Bytom 2:0 (0:0)

Bramki: Adamski 61', 87'

KGHM Zagłębie II: 1. Bieszczad - 2. Kłudka (73' 15. Lepczyński), 3. Kruk, 4. Oko (83' 14. Rogalski), 5. Bogacz - 6. Kizyma, 7. Pieńko (77' 16. Borkowski), 8. Pakulski (73' 17. Więcek), 10. Dudziński, 11. Ratajczyk (46' 18. Kusztal) - 9. Adamski

Polonia: 12. Brzozowski - 24. Budzik, 22. Bedronka, 21. Hałgas, 29. Maj (80' 20. Górka) - 16. Stefański, 25. Konieczny (74' 15. Krzemień), 13. Piontek (61' 33. Nagrodzki), 10. Płonka (61' 8. Tkachuk), 7. Pączko (74' 28. Wuwer) - 19. Wolny