III liga: Miedziowi zdeklasowali rywali! 15 maj

III liga: Miedziowi zdeklasowali rywali!

W rozegranym dziś o godzinie 13:00 spotkaniu KGHM Zagłębie II zdeklasowało LZS Foto-Higienę Błyskawicę Gać aż 6:1. Zapraszamy Was do zapoznania się z przebiegiem tego spotkania.

15 maj 2021 17:00

Wyjątkowość tego spotkania odczuwalna była jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra, gdyż po raz pierwszy od dłuższego czasu na trybunach przy boisku nr 4 Akademii Piłkarskiej pojawili się kibice. Sam początek nie wskazywał, jakim rezultatem finalnie zakończyć się może to spotkanie, gdyż pierwsze zarówno jedna, jak i druga drużyna przeprowadziły po groźnej akcji na połowie rywali. W 3. minucie fenomenalnym strzałem w okienko wynik spotkania otworzył prawy obrońca Miedziowych Bartłomiej Kłudka, który przełamał ręcę rozpaczliwie interweniującego golkipera rywali. Chwilę później świetną, koronkową akcją popisali się gracze KGHM Zagłębia II, jednak strzał Kacpra Laskowskiego pewnie obronił bramkarz Foto-Higieny. W 10. minucie spotkania po dograniu w pole karne z lewej strony boiska przed świetną szansą stanął Tomasz Pieńko, jednak uderzył on wysoko ponad bramką. Zaledwie 3 minuty później fenomenalnie strzał z dystansu obronił Kacper Bielikow, jednak wobec dobitki Marcina Przybylskiego był już bezradny i mieliśmy remis. Przez następne kilkadziesiąt minut mecz stał się bardziej wyrównany, jednak częściej strzały na bramkę oddwali zawodnicy Miedziowych, czy to za sprawą Matuesza Kizymy, czy Daniela Dudzińskiego. W 40. minucie za wysoce niesportowe zachowanie z boiska wyleciał najlepszy strzelec III ligi grupy III Marcin Przybylski i od tego momentu podopieczni trenerów Buczka i Krzyżanowskiego grali w przewadze jednego zawodnika. Jeszcze przed przerwą wspaniałym dryblingiem wykazał się Patryk Kusztal, którego strzał w długi róg nie dał bramkarzowi Foto-Higieny szans na skuteczną interwencję.

Druga połowa mogła zacząć się od mocnego uderzenia Miedziowych, ci jednak w dobrej sytuacji nie trafili w światło bramki. Spotkanie uspokoiło się, KGHM Zagłębie II dużo grało piłką, atakiem pozycyjnym starając się znaleźć lukę w ustawieniu obrony zespołu gości. W 57. minucie na boisku pojawił się Błażej Czuban, który zastąpił Rafała Adamskiego. W 68. minucie spotkania wynik ekwilibrystycznym strzałem z powietrza podwyższył Kacper Laskowski, a zaledwie 4 minuty później na listę strzelców bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego wpisał się kapitan zespołu Daniel Dudziński, który wykorzystał nienajlepsze ustawienie bramkarza gości. Nie minęło nawet 120 sekund, a zgromadzeni przy boisku nr 4 kibice oklaskiwali kolejnego gola Miedziowych, którego autorem był Błażej Czuban. Ostatniego gola w spotkaniu zdobył w 86. minucie plasowanym strzałem w dolny róg bramki Wojciech Galas, który zaledwie kilkanaście minut wcześniej pojawił się na boisku w miejsce Mateusza Kizymy. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu KGHM Zagłębie II umocniło się na 5. miejscu w ligowej tabeli.

Brawo, Miedziowi!

_____

31. kolejka III ligi grupa III

KGHM Zagłębie II - LZS Foto-Higiena Błyskawica Gać 6:1

Bramki: Kłudka 3', Kusztal 44', Laskowski 68', Dudziński 73', Czuban 75', Galas 86' - Przybylski 13'.

Czerwona kartka: Przybylski 40'.

KGHM Zagłębie II (skład): Bielikow - Kłudka, Lepczyński, Romanski, Hanc, Kizyma (69' Galas), Pieńko, Dudziński, Adamski (57' Czuban), Kusztal (85' Siga), Laskowski