III liga: Piłkarski thriller dla Miedziowych! 28 kwi

III liga: Piłkarski thriller dla Miedziowych!

Prawdziwe piłkarskie święto obejrzeli w środowe popołudnie kibice zgromadzeni na stadionie w Wodzisławiu Śląskim. Piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin po emocjonującym spotkaniu pokonali Odrę Wodzisław Śląski 4:3. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Rafał Adamski, Patryk Kusztal, Dominik Więcek oraz Jakub Sypek. Dla Miedziowych było to 20. kolejne spotkanie bez porażki ligowej.

28 kwi 2022 07:15

Spotkanie w Wodzisławiu Śląskim lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą Błażeja Czubana szybko objęli prowadzenie w 10. minucie spotkania. Na odpowiedź czekaliśmy dwanaście minut. Wówczas Rafał Adamski zdecydował się na próbę uderzenia zza pola karnego i sprytnym uderzeniem pokonał bramkarza Odry. W 37. minucie Miedziowi wyszli po raz pierwszy na prowadzenie w tym spotkaniu. Rafał Adamski świetnie wypatrzył Patryka Kusztala, a ten nie miał problemów, by pokonać Dawida Witka. Gdy wydawało się, że na przerwę obydwa zespoły zejdą przy prowadzeniu naszego zespołu, sędzia wskazał na jedenasty metr dla gospodarzy, po faulu Alexandra Steffena na Janu Borku. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał swoją szansę i do przerwy mieliśmy remis 2:2.

Druga część spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego, bowiem w 51. minucie świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Dominik Więcek, wyprowadzając tym samym nasz zespół na drugie już prowadzenie. Sam strzelec po zdobytej bramce został zmieniony przez Jakuba Sypka. Dziesięć minut później Odra zdołała znów wyrównać. Szymon Kalisz dobrze odnalazł się w naszym polu karnym i z okolic szestnastego metra celnie uderzył na bramkę strzeżoną przez Alexandra Steffena. Chwilę później mieliśmy potrójną zmianę w naszych szeregach. W miejsca Jakuba Kolana, Mateusza Kizymy i Michała Bogacza, pojawili się Adam Borkowski, Filip Kocaba oraz Dawid Hanc. Kilka minut później Miedziowi wyszli po raz trzeci na prowadzenie w tym meczu. Dobra akcja naszego zespołu znalazła finalizację w bramce gospodarzy, a autorem trafienia był Jakub Sypek. Na piętnaście minut przed końcem mieliśmy ostatnią zmianę w naszych szeregach. Patryka Kusztala zmienił Kacper Laskowski. W 80. minucie wynik mógł być wyższy, bowiem do świetnego dośrodkowania Jakuba Sypka świetnie wyskoczył Jakub Rogalski, lecz jego uderzenie z samej linii bramkowej wybili zawodnicy Odry. Na sam koniec meczu swojej drugiej bramki szukał Jakub Sypek, lecz jego uderzenie odbiło się od poprzeczki. Kilkanaście sekund później sędzia zakończył spotkanie.

Miedziowi dzięki temu zwycięstwu oraz remisowi rezerw Miedzi Legnica w domowym starciu ze Stalą Brzeg, mają już osiem punktów przewagi nad drugimi w tabeli legniczanami. Bezpośrednie starcie między tymi zespołami już w najbliższą sobotę w Lubinie. Początek tego spotkania o godzinie 12.

III liga

Odra Wodzisław Śląski - KGHM Zagłębie II Lubin 3:4 (2:2)

Bramki: Czuban 10, Borek 45+2' (k.), Kalisz 62' - Adamski 22', Kusztal 37', Więcek 51', Sypek 69'

Odra: 99. Witek - 21. Radzewicz, 19. Kruppa, 22. Krzyżok, 33. Niemiec - 16. Wenglorz, 7. Gać, 5. Zdunek (77' 8. Flak), 10. Borek (85' 13. Rycka), 18. Kalisz - 20. Czuban (79' 9. Piejak)

Zagłębie: 1. Steffen - 2. Kolan (64' 16. Borkowski) , 3. Rogalski, 4. Kruk, 5. Bogacz (64' 13. Hanc) - 6. Kizyma (64', 14. Kocaba) 7. Więcek (52' 17. Sypek) , 8. Pakulski, 10. Dudziński, 11. Kusztal (75' 18. Laskowski) - 9. Adamski