III liga: Remis w meczu na szczycie 11 kwi

III liga: Remis w meczu na szczycie

W sobotnie popołudnie odbyło się starcie na szczycie III ligi. Liderzy z Lubina mierzyli się z zajmującą drugą lokatę Ślęzą Wrocław. Po bardzo ciekawym spotkaniu i dwoma trafieniami w ostatnich minutach, obie drużyny podzieliły się punktami, remisując 2:2. Dla Miedziowych był to 16. kolejny mecz bez porażki. Zapraszamy do relacji z tego spotkania.

11 kwi 2022 08:00

Miedziowi przystępowali do szlagierowego spotkania wzmocnieni Tomaszem Pieńko oraz Tomasem Zajiciem z pierwszego zespołu. Początek meczu idealnie ułożył się dla podopiecznych Jarosława Krzyżanowskiego, bowiem już po pięciu minutach gry do bramki strzeżonej przez Piotra Zabielskiego głową trafił Damian Oko. Kilka minut później odpowiedź dali przyjezdni z Wrocławia, za sprawą Gabriela Dornellasa, który zdobył bramkę świetnie odnajdując się w naszym polu karnym. W 26. minucie o duzym szczęściu mogli mówić przyjezdni, bowiem uderzenie Tomasa Zajicia trafiło w słupek. Do końca pierwszej części spotkania przewagę mieli nasi zawodnicy, lecz żadna z akcji nie zakończyły się trafieniem. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak zakończyła, czyli dalej to Miedziowi byli stroną dominującą. Wrocławianie starali się straszyć naszą defensywę kontratakami, lecz nie były one w stanie zaskoczyć naszych zawodników. W 59. minucie boisko opuścili Tomasz Pieńko oraz Tomas Zajic, a w ich miejsce pojawili się Rafał Adamski oraz Dawid Hanc. W dalszej fazie spotkania do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić goście, choć to Miedziowi stwarzali sobie groźniejsze sytuacje. W ostatnich minutach, gdy wydawało się, że to Ślęza może wyjść na prowadzenie, już w doliczonym czasie gry Kacper Lepczyński uderzeniem głową zdobył bramkę, wykorzystując świetnie dogranie Daniela Dudzińskiego z rzutu wolnego. To nie był jednak koniec emocji, bowiem już minutę później sędzia głowny bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Robert Pisarczuk, który silnym uderzeniem pokonał Szymona Weiraucha, który pomimo rzucenia się w dobrą stronę, nie był w stanie sięgnąć futbolówki. Mecz zakończył się podziałem punktów, po remisie 2:2. Po końcowym gwizdku doszło do nieprzyjemnych sytuacji, po których żółtymi kartkami zostali ukarani Damian Oko oraz Maciej Tomaszewski. Dla zawodnika gości, było to drugie napomnienie, za co obejrzał także czerwoną kartkę.