Inauguracja rundy w III lidze 5 mar

Inauguracja rundy w III lidze

Przed drugą drużyną KGHM Zagłębia pierwszy mecz rundy wiosennej w trzecioligowych rozgrywkach. Zespół trenera Adama Buczka ma przed sobą niełatwe zadanie - "Miedziowi" zmierzą się w Lubinie z Ruchem Chorzów.

5 mar 2020 12:46

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

W niedzielę 8 marca do rozgrywek III ligi wraca zespół KGHM Zagłębie II Lubin. Na inaugurację rundy wiosennej "Miedziowi" zmierzą się z Ruchem Chorzów. Drużyna z Chorzowa znajduje się obecnie na drugiej pozycji w tabeli, z dorobkiem 30 punktów, a ostatnią ligową porażkę zanotowali w październiku z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Ostatni pojedynek pomiędzy rezerwami KGHM Zagłębia, a Ruchem Chorzów, zakończył się wygraną "Niebieskich" 1:0, po trafieniu Bartłomieja Kulejewskiego. Najlepszym strzelcem zespołu z Chorzowa jest Mariusz Idzik, z 13 trafieniami na koncie.

Drużyna trenera Adama Buczka w przedsezonowych sparingach zmierzyła się z Górnikiem Polkowice, Lechem II Poznań, Slovanem Liberec, GKS-em Tychy oraz Lechią Zielona Góra, pokazując się z bardzo dobrej strony. 

Wyniki meczów kontrolnych: 

KGHM Zagłębie II Lubin - Górnik Polkowice 0:1 

Sobków 55

Lech II Poznań - KGHM Zagłębie II Lubin 0:1

Laskowski 75

Slovan Liberec - KGHM Zagłębie II Lubin 0:5 

Lepczyński, Gołębiowski, Sypek (trzy)

GKS Tychy - KGHM Zagłębie II Lubin 1:0 

Piątkowski 87 (k.) 

Lechia Zielona Góra - KGHM Zagłębie II Lubin 2:3 

Kasprzak 42, Czuban 65, Laskowski 80

Adam Buczek, trener KGHM Zagłębia II 

- Drużyna od stycznia przepracowała bardzo dużo jednostek treningowych. To, w połączeniu z doświadczeniem zebranym w rundzie jesiennej, owocuje widocznymi postępami. Sparingpartnerzy byli tak dobrani, by poziom przeciwnika nie był dla nas łatwy – w końcu w lidze gramy przeciwko seniorom. Na przykładzie Slovana Liberec, którego skład był wiekowo bardzo zbliżony do średniej naszego zespołu, widać było doświadczenie wyciągnięte z meczów ze starszymi przeciwnikami. Jesteśmy przygotowani, ale przed nami runda pełna wymagających spotkań. Ta młoda grupa ludzi jest w stanie osiągać dobre wyniki. Sztab rezerw został powiększony o Robina Pronka, robimy więc co w naszej mocy, by po pierwsze – maksymalnie rozwijać chłopaków, by za jakiś czas walczyli o miejsce w pierwszej drużynie KGHM Zagłębia, a po drugie, by sezon zakończyć na możliwie najlepszym miejscu. 

18. kolejka III ligi 

8 marca, g. 13:00 - boisko nr 4

KGHM Zagłębie II - Ruch Chorzów 

____

Transmisja

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi