Jak trenują "Miedziowi"? 3 kwi

Jak trenują "Miedziowi"?

Jak w tym trudnym czasie wygląda współpraca w zespołach AP KGHM Zagłębie? Co z planami treningowymi podczas zakazu samodzielnego opuszczania domu przez osoby niepełnoletnie? Kiedy wrócimy do standardowego rytmu?

3 kwi 2020 08:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Chcąc zachować bezpieczeństwo naszych zawodników oraz stosując się do obowiązujących rozporządzeń, zawodnicy AP KGHM Zagłębie realizują indywidualne rozpiski treningowe. Ci, którzy nie mają do dyspozycji własnego ogródka i nie ukończyli 18. roku życia, trenują jedynie w zaciszu własnego domu. Zarówno druga drużyna KGHM Zagłębia, jak i młodsze ekipy, pracują zgodnie z planami przygotowanymi przez trenerów przygotowania motorycznego - Jacka Piegzę i Pawła Kawalca - oraz trenerów prowadzących. Wszystko to oczywiście pod nadzorem koordynatorów i dyrektora Akademii. 

Funkcjonowanie w obecnych realiach dla nikogo nie jest łatwe. To samo dotyczy współpracy z zespołami - trzeba tak dopasować plany, tak dobrać obciążenia treningowe, by dobrze wpływały na cechy motoryczne chłopaków, ale także, by móc je na bieżąco korygować. Nie wiemy kiedy sytuacja zdrowotna w kraju zacznie się normować na tyle, żebyśmy mogli wrócić do standardowego rytmu pracy. 

Zawodnicy są w stałym kontakcie z trenerami, którzy kontrolują realizację planów treningowych, ale także samopoczucie i zdrowie swoich podopiecznych. Regularnie pokazujemy w naszych mediach społecznościowych fragmenty ich treningów. Do aktywności, zwłaszcza młodszych zawodników, często włączają się rodzice i z tego też miejsca zachęcamy do podejmowania wszelkich, możliwych aktywności! Już 20-minutowy trening wykonany w domu jest w stanie poprawić nasze samopoczucie i obniżyć poziom stresu! Istotnym elementem jest także zdrowe odżywianie - ma to znaczenie nie tylko pod kątem kontroli wagi, ale przede wszystkim z uwagi na bezsprzeczne powiązanie między poziomem odporności, a prawidłowym żywieniem. 

Zachęcamy również do subskrybowania kanału YouTube ZaglebieChannel, gdzie pod hasztagiem #ZagłębieTreningu znajdziecie serię treningową dedykowaną piłkarzom. A kolejne nowości pojawią się jeszcze w tym miesiącu! 

Zdrowia, Miedziowi!

 

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi