Jesień w wykonaniu najmłodszych 7 gru

Jesień w wykonaniu najmłodszych

Za najmłodszymi adeptami Akademii KGHM Zagłębia pierwsza odsłona sezonu. Jak jesienią prezentowali się Miedziowi? Zapraszamy na podsumowanie!

7 gru 2020 11:13

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Trener-koordynator Witold Lis

- W rundzie jesiennej, w młodszych kategoriach wiekowych od U-7 do U-14, najważniejsze dla trenerów i zawodników było realizowanie programu szkoleniowego i indywidualny rozwój podopiecznych. Drużyny Akademii reprezentowały nasz klub w rozgrywkach ligowych, turniejowych i meczach sparingowych, które ze względu na pandemię były w stosunku do poprzednich sezonów ograniczone. Mimo to udało się pokazać z dobrej strony. Drużyna U-14 prezentowała wysoką jakość gry i indywidualny rozwój zawodników - zawodnicy tej kategorii przeszli do wyższych kategorii wiekowych. Drużyna U-13 z aspektu szkoleniowego grała z drużynami po 2 lata starszymi w systemie 11 na 11, aby wcześniej rozwijać zawodników pod duże boiska. Ogólnie ujmując rywalizację najmłodszych - wyglądało to naprawdę solidnie.

U-14 – I Liga Wojewódzka Trampkarz

Podopieczni trenerów Emila Nowakowskiego i Sławomira Wałowskiego mają za sobą bardzo udaną rundę. Po rozegraniu 14 kolejek zajmują pozycję wicelidera z taką samą ilością punktów co lider, Olympic Wrocław. Na ich korzyść przemawia jednak bilans bezpośrednich spotkań. Miedziowi dobrze spisywali się w tej rundzie, czego efektem był zaledwie jeden remis i trzy porażki. Również bilans bramkowy robi wrażenie. Przy wysokiej efektywności pod bramką przeciwnika, lubinianie stanowili monolit w defensywie.

Miejsce: 2. | 31 punktów

Bilans domowy: 5W-1R-1P

Bramki dom: 20:6

Bilans wyjazdowy: 5W-0R-2P

Bramki wyjazd: 23:11

U-13 – II Liga Wojewódzka Trampkarz

Drużyna prowadzona przez trenerów Piotra Błauciaka i Patryka Koszarskiego ma za sobą trudną rundę. Miedziowi, grający przede wszystkim ze starszymi rywalami, kończą pierwszą część sezonu na 7. miejscu w tabeli. Po 14 kolejkach lubinianie uzbierali 14 punktów. Opiekun drużyny U-13 podkreślał jednak, że zespół zebrał ważne dla nich doświadczenie, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Miejsce: 7. | 13 punktów

Bilans domowy: 3W-0R-4P

Bramki dom: 31:27

Bilans wyjazdowy: 1W-1R-5P

Bramki wyjazd: 20:27

U-12 M – I Liga Wojewódzka Młodzik

Podopieczni trenerów Przemysława Chojnowskiego i Karola Gracza również większość ze swoich spotkań rozegrali ze starszymi przeciwnikami. Mimo to Miedziowi nie dali za wygraną i kilkukrotnie pokazali ogromne pokłady charakteru. Rundę jesienną kończą na 7. miejscu z dorobkiem 7 punktów. 

Miejsce: 7. | 7 punktów

Bilans domowy: 1W-1R-5P

Bramki dom: 12:23

Bilans wyjazdowy: 1W-0R-6P

Bramki wyjazd: 5:23

U-12 B – II Liga Wojewódzka Młodzik

Również drużyna prowadzona przez trenerów Przemysława Kotlarza i Sławomira Wałowskiego mierzyła się ze starszymi rywalami. Różnica wieku, a przez to lepsze warunki fizyczne, często przekładały się na wyniki spotkań. Miedziowi zebrali w tej rundzie cenne piłkarskie szlify, niezbędne w kontekście kolejnych lat ich piłkarskiego rozwoju. 

Miejsce: 8. | 6 punktów

Bilans domowy: 1W-0R-6P

Bramki dom: 9:30

Bilans wyjazdowy: 1W-0R-6P

Bramki wyjazd: 7:30

U-11 – III Liga Okręgowa Młodzik

Podopieczni trenerów Grzegorza Grzelki i Piotra Stańki rywalizują w rozgrywkach III Ligi Okręgowej Młodzik. Po rundzie jesiennej zajmują 7. miejsce. Szkoleniowcy Miedziowych zgodnie przyznają, że choć każdy chciałby wygrywać, to należy zdawać sobie sprawę, że w piłce na tym poziomie, to nie wynik determinuje progres, a ten zawodnicy Akademii KGHM Zagłębia niewątpliwie zrobili. 

Miejsce: 7 | 10 punktów

Bilans domowy: 2W-1R-4P

Bramki dom: 11:26

Bilans wyjazdowy: 1W-0R-6P

Bramki wyjazd: 17:26

Rozgrywki turniejowe

Nie samą ligą żyją zawodnicy Akademii KGHM Zagłębia. Najmłodsze roczniki swoje spotkania rozgrywały także w ramach różnych turniejów.  

W październiku drużyna U-13 uczestniczyła w turnieju o Puchar Gerarda Cieślika, który był rozgrywany w Warszawie. Miedziowi doskonale zaprezentowali się podczas rozgrywek i wygrali cały turniej. Również w tym samym miesiącu podopieczni trenerów Łukasza Citkowa i Janusza Raka z drużyny U-10 zagrali w turnieju Estima Cup, w Nowej Rudzie. Zmierzyli się między innymi z Barca Academy Warszawa czy Chemnitzer FC. Ostatecznie lubinianie zajęli 4. miejsce. Kilka miesięcy wcześniej drużyna U-10 wybrała się do Łodzi, gdzie uczestniczyła w rozgrywkach ZINA CUP. Miedziowi pokazali się z bardzo dobrej strony i zwyciężyli w całych rozgrywkach.

Pod koniec września drużyna U-9 prowadzona przez trenera Przemysława Cielewicza rozegrała turniej w Oleśnicy. Miedziowi zmierzyli się między innymi z Akademią Lecha Poznań, plasując się w klasyfikacji na 6. miejscu. 

 

 

 

 

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi