Juniorzy młodsi | Podsumowanie jesieni 17 gru

Juniorzy młodsi | Podsumowanie jesieni

W kolejnym odcinku naszego cyklu podsumowującego piłkarską jesień w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie weźmiemy na tapetę zespół juniorów młodszych, prowadzonych przez trenerów Tomasza Bożyczko i Dominika Bogusza. Zapraszamy!

17 gru 2021 18:45

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Najważniejsze mecze

Przyjrzyjmy się na początek całościowemu rezultatowi, osiągniętemu przez 3. najstarszy zespół  w grupie C Centralnej Ligi Juniorów U-17. Miedziowi zajęli 1. miejsce w mocno obsadzonej grupie C, w pokonanym polu zostawiając takie marki, jak choćby Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze czy Raków Częstochowa, na mecie rundy jesiennej mając nad ostatnim z wymienionych zespołów 4 punkty przewagi. Sumaryczny bilans spotkań zespołu również jest imponujący: na 14 rozegranych spotkań młodzi gracze naszej Akademii wygrali 12, w jednym spotkaniu podzielili się z rywalami punktami, do tego zaledwie raz zmuszeni byli uznać wyższość oponentów. Widać więc jak na dłoni, że gracze z Lubina zdominowali swoją grupę CLJ U-17, wygrywając ponad 85% swoich spotkań ligowych. Już na inaugurację Miedziowi pokazali, że będą zespołem, z którym trzeba będzie się liczyć, pokonując w derbach Zagłębia Miedziowego Miedź Legnica 3:1. Tydzień później, w innych derbach, tym razem Dolnego Śląska gracze Zagłębia pokonali w delegacji Śląsk Wrocław 4:2. W każdym z kolejnych 3 spotkań podopieczni trenerów Bożyczko i Bogusza zdobywali po 3 bramki, pokonując kolejnych rywali (Ruch Chorzów, GKS Tychy i Odrę Opole). Pierwszą (i jedną z zaledwie dwóch) strat punktów Miedziowi zanotowali w 6. kolejce, gdy w meczu domowym zremisowali z inną ze zdecydowanie najmocniejszych drużyn grupy – Rakowem Częstochowa 1:1. Tydzień później gracze zespołu juniorów młodszych ulegli w Zabrzu Górnikowi 0:1, przez co ten specyficzny moment sezonu w wykonaniu naszego zespołu był jedynym, który można by nazwać trudniejszym. Wygrany wyjazdowy mecz 8. kolejki z Miedzią Legnica (3:1) był tym, który stanowił pierwszy krok w wypracowaniu serii zwycięstw, którą zespół kontynuował aż do ostatniego meczu rundy z Górnikiem Zabrze, w którym Miedziowi wzięli na tym zespole udany rewanż, wygrywając 6:3. Z pewnością więc rundę w wykonaniu zespołu Zagłębia można uznać za niezwykle udaną, przy czym należy mieć na uwadze, że gra o prawdziwą stawkę zacznie się dopiero w rundzie wiosennej, gdy stawką będzie uczestnictwo w półfinałach CLJ U-17. Podobnie sytuacja prezentowała się dokładnie rok temu, gdy jednak po wygraniu w cuglach rundy jesiennej zespół U-17 na wiosnę nie potrafił pokazać pełni potencjału, kończąc ostatecznie sezon na dopiero 6. miejscu. Miedziowi muszą więc przygotować się na trudności rundy rewanżowej na tyle solidnie, by być w stanie przezwyciężyć pojawiające się trudności i zrealizować postawione przed nimi cele.   

Warci wyróżnienia

Kilku zawodników zespołu zasługuje na poświęcenie im kilku słów. Mowa choćby o najlepszym strzelcu zespołu Mateuszu Skoczylasie, dla którego przeskok między CLJ U-15, a CLJ U-17 okazał się być relatywnie bezbolesny, gdyż młody napastnik aż 9 razy znajdował drogę do siatki rywali. Z bardzo dobrej strony pokazał się również pomocnik Jan Bonikowski, który zdobył 5 bramek dla zespołu juniorów młodszych, wydatnie przyczyniając się do wysokiego dorobku punktowego całej drużyny. Dobra postawa tego gracza nie umknęła uwadze trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego, którzy dali graczowi możliwość gry w 2 meczach na szczebel wyższym poziomie Centralnej Ligi Juniorów. Na uwagę zasługuje również pomocnik Cyprian Popielec, który będąc zawodnikiem z rocznika 2007 jest w stanie radzić sobie na boisku z niekiedy kilka lat starszymi rywalami, co z pewnością zasługuje na słowa uznania. Na największe pochwały zasługuje jednak cały zespół, gdyż tylko dzięki temu, że poszczególne trybiki machiny działały bez zarzutu zespół U-17 może przystępować do zimowych przygotowań z dużym optymizmem, nie mogąc już doczekać się wiosennych gier.

Podsumowanie statystyczne

Miejsce w tabeli: 1.

Bramki strzelone: 40

Bramki stracone: 13

Bilans meczów u siebie: 6 wygranych, 1 remis.

Bilans bramkowy (mecze domowe): 22:6

Bilans meczów wyjazdowych: 6 zwycięstw, 1 porażka.

Bilans bramkowy (mecze wyjazdowe): 18:7

Strzelcy bramek:

9 goli – Mateusz Skoczylas

5 – Jan Bonikowski

3 - Kamil Ausfeld, Aleksander Kubacki, Kacper Terlecki

2 -  Kasjan Frankowski, Cyprian Popielec, Tymon Sobek, Marcel Świątek

1 - Martin Frankowski, Bartosz Rokita, Fabian Sowiecki, Tobiasz Starosta, Bartłomiej Wandachowicz, Adam Zajac

Wypowiedź trenera

Tomasz Bożyczko:  Na pewno była to bardzo dobra runda, dobra piłkarsko i to w ujęciu zarówno gry zespołowej, jak i indywidualnej. Najbardziej zadowolony jestem z tego, że regularnie wprowadzaliśmy młodszych chłopaków do zespołu i jednocześnie potrafiliśmy utrzymać tę mocną pierwszą pozycję w tabeli. Dzięki wprowadzaniu kolejnych zawodników, zrobiła się dość duża rywalizacja na każdej pozycji, co pozytywnie wpływało na rozwój chłopaków. Bardzo cieszy nas również fakt, że nasi zawodnicy są w obrębie zainteresowań trenerów reprezentacji. Podsumowując, z rundy jesteśmy bardzo zadowoleni, ale też podchodzimy do wyniku z dużym spokojem, to dopiero połowa sezonu i jeszcze dużo grania przed nami.

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi