Juniorzy Młodsi wygrywają na koniec sezonu 9 cze

Juniorzy Młodsi wygrywają na koniec sezonu

Prowadzeni przez trenera Przemysława Cielewicza Juniorzy Młodsi Zagłębia Lubin pokonali na własnym boisku zespół UKP Zielona Góra 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla naszego zespołu zdobył Wojciech Błąd.

9 cze 2013 12:49

Autor Piotr Sadowski

Udostępnij

Akademia

Skład Juniorów Młodszych Zagłębia Lubin: Majchrowski - K. Wojtyło, M. Wojtyło, Szwedyk, Jastrzębski - Kucharuk (56. Kaczmarczyk), Krawczun, Żyra (73. Jończy) - Witsanko (60. Pawłowski), Gołębiowski (60. Błąd), Piotrowski (70. Ignatowicz)

Bramka: Błąd 68 min.

Przemysław Cielewicz, trener Juniorów Młodszych Zagłębia Lubin: - Goście przystąpili do meczu grając maksymalnym rocznikem 1996. Na dodatek grali oni twardo, nie pozwalając nam spokojnie rozgrywać piłki od obrony. Nie przebierali też w środkach, o czym kilku naszych młodych piłkarzy mogło się przekonać. Do przerwy jednak utrzymał się wynik bezbramkowy. Zaraz po przerwie stworzyliśmy sobie kilka stuprocentowych sytuacji, niestety zabrakło trochę skuteczności. UKP również nie pozostawał dłużny - kilka razy musiał interweniować dobrze spisujący się dzisiaj w naszej bramce Kacper Majchrowski. Zwycięstwo zapewniliśmy sobie kilkanaście minut przed końcem spotkania, kiedy prostopadłe podanie przed pole karne UKP otrzymał Damian Pawłowski. Jego strzal obronił co prawda bramkarz gości, ale wobec dobitki Wojtka Błąda był już bezradny. Zwycięstwem tym przypieczętowaliśmy zdobycie 3. miejsca w Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych. Pozostaje mi tylko, jako trenerowi, serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom oraz trenerom za trud włożony w to osiagnięcie i życzyć im wszystkim samych sukcesów w sezonie 2013/2014.