Juniorzy starsi pewnie pokonali Legię Warszawa 27 kwi

Juniorzy starsi pewnie pokonali Legię Warszawa

Zawodnicy akademii Zagłębia o ligowe zwycięstwo walczyli dziś z Legią Warszawa. Mecz 25. kolejki CLJ zakończył się pewną wygraną "Miedziowych" 4:0. Trafienia zanotowali Patryk Kusztal, Błażej Czuban i Mateusz Kizyma.

27 kwi 2019 17:30

Autor AP KGHM Zagłębie

Podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Pawła Sochackiego mecz rozpoczęli bardzo zdecydowanie, od samego początku grając szybko i na wysokim poziomie koncentracji. Pierwsze trafienie zanotował Patryk Kusztal, który wynik spotkania otworzył już w 12. minucie. Nieco ponad kwadrans później bardzo groźną akcję juniorów Zagłębia przerwało nieprzepisowe zagranie gości, za które sędzia podyktował rzut karny. Do jego wykonania podszedł Błażej Czuban. Bramkarz przyjezdnych strzał odbił, ale w wyniku walki w polu karnym i kolejnym faulu na zawodniku Zagłębia, sędzia ponownie podyktował jedenastkę. Do jej wykonania raz jeszcze podszedł "Czubi", który ze spokojem podwyższył przewagę lubinian na 2:0.

Parę minut po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania Patryk Kusztal zdobył kolejną bramkę, wyprowadzając Zagłębie na trzybramkowe prowadzenie. Choć zawodnicy Legii nie ustawali w staraniach pokonania naszej defensywy, to nie daliśmy sobie wyrwać zwycięstwa, które w 87. minucie przypieczętował Mateusz Kizyma. Mecz 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zakończył się wygraną Zagłębia Lubin z Legią Warszawa 4:0.