Juniorzy starsi podejmą MKP Wołów 16 lip

Juniorzy starsi podejmą MKP Wołów

Po letniej przerwie swój pierwszy mecz rozegra zespół juniorów starszych Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego w pierwszym spotkaniu kontrolnym zmierzą się z MKP Wołów, który to w poprzednim sezonie uplasował się na 4. miejscu IV ligi dolnośląskiej grupy wschód. Zapraszamy Was do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

16 lip 2021 13:36

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Emocjonująca końcówka sezonu

Zespół U-18 do ostatniej kolejki walczył o złoty medal najwyższej kategorii wiekowej Centralnej Ligi Juniorów. Niestety w ostatnim meczu Miedziowi po bardzo zaciętym spotkaniu ostatecznie ulegli szczecińskiej Pogoni 0:2, przez co to właśnie Portowcy zameldowali się na najwyższym stopniu podium. Jak jednak przyznawał trener Marcin Ciliński – zespół nie podłamał się i z nową siłą, wzmocniony zawodnikami z młodszych roczników, postara się w przyszłym sezonie podjąć kolejną próbę walki o najwyższe cele. Sztab szkoleniowy skupia się jednak przede wszystkim na takim przygotowaniu zawodników do gry w rezerwach, czy w dłuższej perspektywie – w pierwszej drużynie – by mogli oni jak najszybciej pokazać pełnię swojego potencjału, prezentując przy tym styl gry wpajany młodym zawodnikom Akademii od najmłodszych grup wiekowych.

Zmiany kadrowe

Dwóch najbardziej bramkostrzelnych zawodników zespołu, czyli Kacper Masiak i Oliwer Sławiński (którzy obydwaj mają zaledwie po 16 lat) będą teraz etatowymi graczami drugiego zespołu, co oczywiście nie wyklucza ich ewentualnych występów w CLJ. Na podobnych zasadach w zespole trenerów Cilińskiego i Zatwarnickiego występować będzie Szymon Weirauch, który stanowił pewny punkt drużyny w poprzednim sezonie czy środkowy pomocnik Kacper Zając. Z zespołu U-17 do drużyny na stałe dołączą Wiktor Maliszewski, Kamil Nowacki, Kacper Terlecki, Maciej Maćków, Oskar Kozdroń, Filip Żywicki, Dawid Radziński, jaki i Dawid Paraszczak, który do Zagłębia przeszedł z Miedzi Legnica. Kręgosłup drużyny pozostanie jednak bez zmian, co przy napływie świeżej krwi może wytworzyć mieszankę, z którą każdy w CLJ będzie musiał się liczyć.

Kilka słów o rywalach

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, goście sobotniego sparingu w poprzednim sezonie zajęli jedno z czołowych miejsc w swojej grupie IV ligi. W 33 spotkaniach gracze z Wołowa zdobyli 65 punktów, wygrywając 20 meczów, 5 remisując i 8 przegrywając. Bilans bramkowy zespołu do 77 goli zdobytych i 43 stracone. Warto zauważyć, że trenerem bramkarzy i jednocześnie czynnym zawodnikiem w zespole MKP jest Piotr Leciejewski, który po powrocie z Norwegii w 2018 przez półtora sezonu był zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Samo spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż naprzeciw siebie staną zespół seniorski, pełen doświadczonych zawodników, przeciwko jednemu z czołowych zespołów juniorskich w naszym kraju. 

Mecz kontrolny 

17.07, g. 12:00 - boisko nr 3 

Zagłębie Lubin - MKP Wołów

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi