Juniorzy wygrali z Lechią Gdańsk 2 wrz

Juniorzy wygrali z Lechią Gdańsk

Mecz 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, w którym Zagłębie zmierzyło się w Lubinie z Lechią Gdańsk, zakończył się wygraną "Miedziowych" 1:0. Piłkę w siatce w 80. minucie umieścił Rafał Dzidek.

2 wrz 2020 13:11

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

- W pierwszej połowie zawodnicy nie do końca zrozumieli czego od nich oczekiwaliśmy. W tym sezonie, w tej pierwszej rundzie, ewidentnie gramy z przeciwnikami starszymi i automatycznie troszeczkę lepiej wyglądającymi fizycznie. Tłumaczyliśmy zawodnikom, że kiedy trzeba się ścierać, to trzeba się ścierać, ale jeżeli jest możliwość grania piłką, to żeby korzystali i to robili. Piłkarsko przewyższaliśmy zespół Lechii, tutaj nie ma dwóch zdań. Myślę, że rozmowa w przerwie, w szatni, dużo dała. Daliśmy chłopakom parę dynamiczniejszych uwag. W drugiej połowie nasza gra, do czerwonej kartki, wyglądała zdecydowanie lepiej. Więcej było grania piłką. Trochę mało sytuacji bramkowych, ale już nie było takiego niebezpieczeństwa w przepychaniu, niepotrzebnych stratach w środku boiska i przejściach rywali, którzy ewidentnie na to czekali. Nie ma co ukrywać, byli groźni w tych sytuacjach. Przeciwnicy mieli zawodników fizycznie dobrze wyglądających, czy to zawodnik z nr 10 czy środkowi obrońcy. Za dwa lata nasi zawodnicy będą wyglądać podobnie, a piłkarsko nikt im nic nie zabierze. Bardzo nas cieszy to zwycięstwo - powiedział po spotkaniu trener Marcin Ciliński. 

2. kolejka Centralnej Ligi Juniorów  

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 1:0 

Dzidek 80 

Zagłębie: 1. Weirauch - 2. Sochań, 3. Gadomski, 4. Karasiński, 5. Sobczak, 6. Kocaba (60' 15. Nagrodzki), 7. Dzidek, 8. Kruszelnicki, 9. Pieńko (90' 18. Szafranek), 10. Górski (75' 17. Sygieniewicz), 11. Żyła (46' 16. Nowak).

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi