KGHM Zagłębie II w finale Okręgowego Pucharu Polski! 3 kwi

KGHM Zagłębie II w finale Okręgowego Pucharu Polski!

Druga drużyna KGHM Zagłębia zmierzyła się dziś z Górnikiem Polkowice. To zacięte spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego, którzy pokonali przyjezdnych po serii rzutów karnych 4:2.

3 kwi 2019 20:09

Autor AP KGHM Zagłębie

Obydwa zespoły rozpoczęły mecz skoncentrowane i głodne gry. Wyrównane spotkanie i walka o każdą piłkę skutkowały w 20. minucie groźnym starciem w środku pola Łukasza Soszyńskiego i Wojciecha Galasa, które na szczęście obyło się bez kontuzji. Wynik meczu otworzył Jakub Ryś, który w 30. minucie pewnie pokonał Marcina Furtaka. Jednakże nie cieszyliśmy się długo z przewagi - parę minut później zamieszanie pod bramką gospodarzy wykorzystali zawodnicy Górnika, doprowadzając do remisu 1:1. Przed końcem pierwszej odsłony spotkania w dobrej sytuacji był Daniel Dudziński, który po dośrodkowaniu na 5. metr oddał strzał głową, lecz nie udało mu się pokonać golkipera z Polkowic. Żadna z ekip do końca regulaminowego czasu gry nie wyszła na prowadzenie, więc o przejściu do finału Okręgowego Pucharu Polski decydowały rzuty karne. Drużyna KGHM Zagłębia była lepsza w tej próbie, pokonując Górnika Polkowice 4:2.

W finale Pucharu Polski OZPN Legnica zagramy z Orlą Wąsosz, która wygrała z Prochowiczanką Prochowice po serii rzutów karnych 6:5.