KGHM ZAGŁĘBIE II: WYGRANA Z GÓRNIKIEM WAŁBRZYCH 26 sty

KGHM ZAGŁĘBIE II: WYGRANA Z GÓRNIKIEM WAŁBRZYCH

Dzisiejszy sparing, w którym zespół KGHM Zagłębie II Lubin zmierzył się z Górnikiem Wałbrzych, zakończył się pewnym zwycięstwem "Miedziowych". Na listę strzelców wpisali się kolejno Jakub Ryś, Eryk Sobków i Jakub Brzeżowski.

26 sty 2019 14:30

Autor AP KGHM Zagłębie

Udostępnij

Akademia

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów - najpierw Zagłębie zbudowało groźną akcję pod bramką rywali, lecz po dobrym dośrodkowaniu Chodyny, zabrakło skutecznego wykończenia. Chwilę później goście próbowali zaskoczyć Matogę strzałem z 15 metra, jednak dobrą interwencją popisał się młody bramkarz "Miedziowych". W 12. minucie, po książkowo przeprowadzonej akcji z prawej strony boiska, na listę strzelców wpisał się Jakub Ryś. Niecałe 10 minut później Eryk Sobków strzelił efektownego gola z przewrotki. Przed końcem pierwszej części spotkania w bardzo dobrej sytuacji na zdobycie kolejnej bramki był Sobków, który spudłował w starciu sam na sam z goalkeeperem Górnika. Na przerwę zeszliśmy prowadząc 2:0.

W drugiej odsłonie spotkania na boisku zobaczyliśmy Błażej Czubana, Damiana Kasprzaka, Jakuba Brzeżowskiego, Pawła Witsanko i Massimo Fonsece Hoogerwerfa, dla którego był to pierwszy mecz po przerwie spowodowanej kontuzją. Tempo gry nieco spadło, choć nie brakowało efektownych strzałów z dystansu w wykonaniu Jakuba Brzeżowskiego. W 54. minucie jedna z takich prób okazała się być skuteczna, co wyprowadziło nasz zespół na trzybramkowe prowadzenie. Do końcowego gwizdka sędziego nie ustawaliśmy w staraniach, by zdobyć kolejną bramkę, jednakże żadna z kolejnych akcji nie zakończyła się umieszczeniem piłki w siatce, więc dzisiejsze spotkanie zakończyliśmy wygrywając z Górnikiem Wałbrzych 3:0.

- Sparingi to dla nas przede wszystkim możliwość sprawdzenia wybranych rozwiązań gry. Były elementy fajne, ale były też słabsze, nad którymi dalej musimy pracować. Najważnejsze dla mnie obecnie jest to, że wszyscy są zdrowi i gotowi do gry. Od poniedziałku wracamy do treningów, szykując się do kolejnego meczu kontrolnego, który rozegramy ze Slavią Praga - powiedział po meczu trener "Miedziowych", Adam Buczek.

KGHM Zagłębie II Lubin - Gónik Wałbrzych 3:0 (2:0)
Bramki: Ryś 12, Sobków 18, Brzeżowski 54

Skład wyjściowy: Matoga - Warpas, Kruk, Bogacz, Żmijewski, Soszyński, Gołębiowski, Chodyna, Sobków, Ryś, Nahrebecki.
Grali także: Witsanko, Kasprzak, Czuban, Brzeżowski, Fonseca Hoogerwerf