KGHM Zagłębie II z Pucharem Polski DZPN! 5 cze

KGHM Zagłębie II z Pucharem Polski DZPN!

Drużyna prowadzona przez trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego sięgnęła dziś po Puchar Polski Dolnośląskiego ZPN, pokonując gospodarza, Piast Żmigród! Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, które "Miedziowi" egzekwowali pewnie i przede wszystkim skutecznie. Dwukrotnie podczas meczu jedenastkę wybronił Szymon Czajor - jedną w regulaminowym czasie gry, drugą po jego zakończeniu.

5 cze 2019 23:25

Fot. AP KGHM Zagłębie
Autor AP KGHM Zagłębie

Udostępnij

Akademia

Początek meczu lepiej układał się dla gospodarzy, którzy częściej byli przy piłce i starali się przenosić ciężar gry na połowę KGHM Zagłębia II. Szybcy skrzydłowi drużyny ze Żmigrodu odważnie decydowali się na pojedynki indywidualne, przez co dużo pracy mieli boczni obrońcy "Miedziowych" - Michał Bogacz i Maciej Warpas. Z kolei lubinianie przyjęli inną taktykę, starając się budować akcję od defensywny i przechodząc podaniami na połowę przeciwnika. Widać było jednak, że ranga spotkania jest wysoka i w poczynania obu stron wkradła się duża nerwowość. W pierwszej odsłonie to KGHM Zagłębie II mogło wyjść na prowadzenie - po błędzie obrońcy Piasta idealną sytuację miał Gołębiowski, który znalazł się sam na sam z golkiperem gospodarzy. Jego strzał minął jednak prawy słupek bramki. W odpowiedzi gracze ze Żmigrodu ruszyli jeszcze śmielej, przez co Szymon Czajor, broniący dostępu do bramki gości, miał coraz więcej roboty. Oba zespoły schodziły na przerwę bez bramek, ale zanim to nastąpiło, gracze AP KGHM Zagłębie musieli grać w osłabieniu. Czerwoną kartką ukarany został Gołębiowski, który w ferworze walki dość mocno sfaulował swojego przeciwnika. 

Ta sytuacja wymusiła niejako zmianę taktyki przyjętej przez trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego. Na boisku pojawił się rosły Eryk Sobków, a także szybki Adam Borkowski. KGHM Zagłębie II starało się przyjmować przeciwnika na swojej połowie i gdy nadarzała się okazja, konstruować szybkie kontrataki. Piast zaś, widząc swoją szansę, rzucił wszystkie siły do ataku i już na początku drugiej części mógł wyjść na prowadzenie. Fenomenalnie bronił jednak Czajor, który tego dnia kilkukrotnie uchronił swój zespół przed utratą bramki. Jego interwencja pod koniec meczu, gdy zatrzymał egzekwującego rzut karny gracza gospodarzy, dała jego kolegom nadzieję na korzystny wynik i pomimo ogromnego zmęczenia, dowieźli oni bezbramkowy remis do końca. A ten powodował, że o zwycięstwie decydował konkurs jedenastek. I znów bramkarz rezerw KGHM Zagłębia w czwartej serii pewnie zastopował rywala i gdy chwilę później Sobków pokonał golkipera Piasta, to lubinianie triumfowali w finałowym meczu o Puchar Polski DZPN!

Jarosław Krzyżanowski, II Trener KGHM Zagłębia II 

- Chłopcy pokazali ogromny charakter. Mimo gry w dziesięciu, na drugą połowę wyszliśmy z niezłomną wiarą w to, że możemy wygrać ten mecz i z całym sztabem niezmiernie się cieszymy, że tak właśnie się stało. Mimo zauważalnej przewagi Piasta, zwłaszcza w pierwszych minutach gry, mieliśmy kilka kapitalnych sytuacji mogących dać nam prowadzenie. Zwycięstwo wywalczone w takich trudnych dla nas okolicznościach, smakuje szczególnie dobrze. Grając w osłabieniu wytrzymaliśmy presję, zachowaliśmy chłodną głowę, co szczególnie widoczne było podczas serii rzutów karnych - wszystkie próby naszych zawodników były celne, a Szymon Czajor popisał się kolejną skutecznie obronioną jedenastką. Dla chłopców gra w nastepnej rundzie, z wyżej notowaną drużyną, będzie myślę świetną nagrodą za trudy całego, bardzo dobrego sezonu. Do tego sukcesu swoje cegiełki dołożyli wszyscy trenerzy Akademii Zagłębia, którzy na róznych etapach pracowali z tymi zawodnikami, bardzo mocno przyczyniając się do ich rozwoju. Myślę, że jako centrum szkolące młodzież, idziemy w bardzo dobrym kierunku. 

Dziękujemy!

Zagłębie Lubin S.A. pragnie podziękować przedstawicielom i włodarzom Żmigrodu, drużyny Piasta oraz Prezesowi Andrzejowi Padewskiemu, reprezentującemu Dolnośląski ZPN za świetną organizację finałowego meczu, dużą klasę i działania w duchu fair-play. Dziękujemy również zgromadzonym na trybunach kibicom, którzy po wyłonieniu zwycięzcy spotkania, docenili nie tylko drużynę gospodarzy, ale również drugi zespół KGHM Zagłębia. Do zobaczenia przy okazji kolejnych meczów!  

Finał Pucharu Polski DZPN

Piast Żmigród - KGHM Zagłębie II Lubin 0:0 (k. 3:5)

KGHM Zagłębie II: 1. Czajor - 2. Warpas, 3. Kruk, 4. Kasprzak, 5. Bogacz (90' 17. Sypek), 19. Soszyński, 7. Gołębiowski, 8. Więcek (70' 18. Białek), 9. Czuban (46' 16. Sobków), 10. Dudziński (46' 15. Borkowski), 11. Żmijewski.

Piast Żmigród (skład wyjściowy): 1. Filipowiak - 2. Gołębiewski, 4. Badel, 7. Rusiecki, 8. Mazurek, 10. Sołtyński, 22. Jaros, 26. Kendzia, 45. Stasik, 77. Koźlik, 98. Moryson. 

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi