KGHM Zagłębie II: Zapowiedź meczu z rezerwami Pogoni 9 lut

KGHM Zagłębie II: Zapowiedź meczu z rezerwami Pogoni

Zanim pierwszy zespół KGHM Zagłębia Lubin stoczy bój o ligowe punkty z Pogonią Szczecin, dojdzie do pojedynku pomiędzy rezerwami obydwu zespołów. Będzie to trzeci sparing naszej drużyny przed zbliżającą się coraz większymi krokami rundą wiosenną.

9 lut 2022 12:39

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Dotychczasowe przygotowania

Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego jak dotąd rozegrali dwa mecze towarzyskie w ramach przygotowań do nadchodzącej rundy wiosennej. W pierwszym spotkaniu pewnie pokonali ligowych rywali Karkonosze Jelenia Góra, a hat-trickiem popisał się Kacper Zając. Po jednym trafieniu dołożyli Jakub Siga oraz Milan Posmyk. W miniony weekend formę naszych zawodników przyjechała sprawdzić Carina Gubin. Spotkanie to zakończyło się wygraną Miedziowych 2:1, a bramki zdobywali Rafał Adamski oraz Kacper Zając, który pewnie wykorzystał rzut karny. Dla naszych rywali także nie będzie to pierwsze spotkanie towarzyskie w tym roku. W ostatnim czasie mieli okazję zmierzyć się z takimi drużynami jak rezerwy niemieckiego HSV czy Hansy Rostock oraz pierwszymi zespołami Bałtyku Koszalin i Lechii Zielona Góra. Ostatni raz na boisko wybiegli w środę, mierząc się z drugoligowymi rezerwami Lecha Poznań. Spotkanie to zakończyło się wygraną Portowców aż 6:0. 

Irańskie wzmocnienia Pogoni

Do drugiej drużyny Pogoni Szczecin przed rundą wiosenną dołączyło dwóch młodych Irańczyków, którzy są wychowankami KIA Football Academy. Mowa o Yadegarze Rostamim oraz Aminie Doustalim. Obydwoje są młodzieżowymi reprezentantami swojego kraju. Zwłaszcza ten pierwszy jest określany jako spory talent, który może w niedalekiej przyszłości dołączyć do pierwszej reprezentacji Iranu.  

Runda jesienna w pigułce

W rundzie jesiennej Miedziowi radzili sobie bardzo dobrze, kończąc rywalizację na drugiej pozycji i tracąc zaledwie punkt do liderującego LKS-u Goczałkowice-Zdrój. Rywale ze Szczecina również występują na szczeblu trzecioligowym, zajmując aktualnie dziewiątą lokatę, mając przy tym zgromadzonych 24 punkty. Forma zespołu ze stolicy województwa zachodniopomorskiego w rundzie jesiennej była bardzo równa, bowiem sześciokrotnie wygrywali, tyle samo razy dzielili się punktami oraz przegrywali. Bilans bramkowy to 28:26. Najlepszym strzelcem zespołu jest Aron Stasiak, który dotychczas pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

 

Mecz kontrolny

12 lutego, g. 12:30 

Pogoń II Szczecin - KGHM Zagłębie II Lubin

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi