Krzysztof Wadas | Trenerzy AP KGHM Zagłębie 29 gru

Krzysztof Wadas | Trenerzy AP KGHM Zagłębie

Dziś zapraszamy do zapoznania się z sylwetką kolejnego trenera, który niedawno dołączył do kadry szkoleniowej Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Krzysztof Wadas jest koordynatorem Under Sector. Kiedy rywalizował z Miedziowymi i jaki był najtrudniejszy dla niego moment w karierze?

29 gru 2020 13:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

1. Z Zagłębiem jestem związany od: W Zagłębiu mam przyjemność pracować od niedawna, dokładnie od 1 listopada bieżącego roku.

2. Zajmowane stanowisko: Obecnie pełnię funkcję Koordynatora Under Sector tj. grup U-7 - U-12.

3. Do moich obowiązków należy: Odpowiadam za sprawne funkcjonowanie i przebieg procesu treningowego oraz realizację planu szkolenia w ramach certyfikacji PZPN w podległym mi sektorze.

4. Kategorie wiekowe, które prowadziłem w czasie swojej trenerskiej kariery: Z piłką nożną jako trener jestem związany od 2002 roku. Praktycznie całe moje doświadczenie zdobyłem prowadząc grupy młodzieżowe od U-7 do U-18 w Górniku Polkowice.

5. Byłem zawodnikiem Zagłębia: Byłem zawodnikiem Górnika Polkowice i grałem tam w na pozycji bramkarza. Często rywalizowałem z zespołami Zagłębia jako zawodnik i jako trener. Stąd też znam i cenię wielu ludzi związanych z Zagłębiem.

6. Ulubiony klub zagraniczny: Moim ulubionym klubem zagranicznym jest Liverpool FC.

7. Trenowałem takich zawodników jak: Karol Fryzowicz, Dawid Wacławczyk czy Maciej Bancewicz, a także miałem przyjemność pracować z Danielą Kosińską.

8. Moim miastem rodzinnym jest: Urodziłem się w Lubinie, ale moim rodzinnym miastem są Polkowice.

9. Jestem rannym ptaszkiem/nocnym markiem: Raczej nie potrafię długo sypiać.

10. Mam licencję trenerską: Obecnie posiadam licencję grassroot C.

11. Sportowe marzenie, które spełniłem: Spełnienie tego marzenia jest jeszcze przede mną.

12. Moje największe marzenie: Staram się twardo stąpać po ziemi, więc to przede wszystkim zdrowie dla siebie i najbliższych.

13. Piłkarz, na którym warto się wzorować: Niewątpliwie takim piłkarzem jest Robert Lewandowski.

14. Moment z mojej trenerskiej kariery, który utkwił mi w pamięci: Mile wspominam wygraną mojego zespołu Górnika Polkowice z rówieśnikami Legii Warszawa. Nieczęsto zdarza się, aby klub z małego miasta ogrywał Legię.

15. Najtrudniejszy moment mojej kariery: Najtrudniejszym momentem mojej kariery było zbyt szybkie pożegnanie się z grą z powodów zdrowotnych. Długo nie potrafiłem się z tym pogodzić i wtedy postanowiłem zostać trenerem.

16. Gdybym nie był trenerem, byłbym: Nie jestem wstanie wyobrazić sobie, że nie jestem trenerem. Miałbym problem.

17. Motto/ życiowa maksyma, którą kieruję się w życiu: Kieruję się maksymą: nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.

18. Osiągnięcie, z którego jestem dziś dumny: Jestem dumny z mojej rodziny. Z bardzo wyrozumiałej małżonki Doroty oraz moich dzieci Syna Adriana i córki Julii.

19. Co chciałbym osiągnąć jako trener AP KGHM Zagłębia: Zależy mi na dobrej współpracy z wszystkimi trenerami w podległym mi sektorze. Wierzę, że nasza współpraca będzie efektywna i dzięki temu przyczynimy się do wychowania kolejnych zawodników grających na najwyższym poziomie (nie tylko krajowym).

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi