Ligowe granie z Rakowem 22 maj

Ligowe granie z Rakowem

W ramach 12. kolejki RW CLJ U-15 do walki o ligowe punkty przystąpił zespół prowadzony przez trenerów Marka Sinkiewicza i Dominika Bogusza. Zawodnicy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie musieli uznać wyższość rywala, przegrywając na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 0:1 (0:0). Poniżej, kilka słów od opiekuna Miedziowych.

22 maj 2021 18:00

Trener Marek Sienkiewicz:

Z przebiegu całego spotkania spokojnie można stwierdzić, że byliśmy zespołem lepszym. Tworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych, sprawniej operowaliśmy futbolówką i lepiej budowaliśmy akcje. Przeciwnik był nastawiony na grę długą piłką do wysoko ustawionych trzech napastników (zwłaszcza w drugiej połowie). Niestety nie udało nam się udokumentować dobrej gry strzeloną bramką, zabrakło skuteczności (mieliśmy 3-4 sytuacje bramkowe w pierwszej połowie i tyle samo w drugiej). Szkoda tego meczu, ponieważ pod kątem jakości piłkarskiej zasłużyliśmy na zwycięstwo. Utrata punktów boli tym bardziej że zwycięską bramkę Raków zdobył w doliczonym czasie meczu.

Raków Częstochowa - Zagłębie 1:0

Zagłębie: 1. Matys - 2. Dorożko, 3. Orlikowski, 4. Sobek, 5. Sokołowski, 6. Niedźwiedź (60' Stańczak), 7. Droździk, 8. Wandachowicz, 9. Skoczylas, 10. Kaczmarek (52' Dziewiatowski), 11. Reguła.