Łukasz Spychalski nowym trenerem w Akademii Zagłębia 14 sty

Łukasz Spychalski nowym trenerem w Akademii Zagłębia

Do grona trenerów AP KGHM Zagłębie dołączył Łukasz Spychalski. Nowy specjalista wzmocni dział szkolenia bramkarzy. Witamy na pokładzie!

14 sty 2020 14:06

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Łukasz Spychalski 

- Swoją przygodę z piłką zacząłem w wieku 8 lat. Po 10 latach gry w Lechu Poznań, którego jestem wychowankiem, trafiłem na rok do Warty Poznań, gdzie najczęściej występowałem w ówczesnych rezerwach, by kolejne trzy lata spędzić w III-ligowej Unii Swarzędz. Zawsze wiedziałem, ze z piłką zwiążę całe swoje życie. Poszedłem więc na studia i na drugim roku porzuciłem grę na rzecz „trenerki”. Właśnie w tym czasie, mając 20 lat, zacząłem pracę jako stażysta w Lechu Poznań. Po roku trafiłem do APR9, gdzie zostałem trenerem bramkarzy najstarszych grup w akademii. Jestem jednym z założycieli Coerver’a w Wielkopolsce, mogłem stworzyć program szkolenia bramkarzy na Polskę na potrzeby właśnie Coerver’a. Praca skupiała się na treningach indywidualnych z zawodnikami z różnych klubów. W tym samym czasie zostałem trenerem bramkarzy kadry wojewódzkiej rocznika 2007, z którą nadal pracuję. 

Kolejna w mojej karierze trenerskiej była Warta Poznań, gdzie pracowałem jako koordynator bramkarzy grup młodszy oraz trener bramkarzy wszystkich roczników objętym szkoleniem w klubie. W tym okresie udało się również pojechać na zgrupowanie kadry Polski U-19, co dla mnie, 24-letniego trenera, było niesamowitym przeżyciem i cennym doświadczeniem, za które dziękuję trenerom Borowskiemu i Tomaszewskiemu.

W Zagłębiu jestem jednym z trenerow bramkarzy. Bardzo się cieszę, ze trafiłem do topowej akademii w Polsce. Jestem wdzięczny za zaufanie i swoją pracą będę starał się pokazać, ze wiek to tylko liczba i warto stawiać na młodych trenerow. 

Łukasz, powodzenia w pracy na rzecz naszego Klubu!

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi