Mateusz Chmarek odchodzi z naszego Klubu 19 sty

Mateusz Chmarek odchodzi z naszego Klubu

Informujemy, że Mateusz Chmarek odchodzi z AP KGHM Zagłębie. Zawodnik na zasadzie transferu definitywnego przeniesie się do Górnika Zabrze, gdzie będzie reprezentował trzecioligowe rezerwy.

19 sty 2023 09:30

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Mateusz Chmarek zasilił grono zawodników AP KGHM Zagłębie na początku 2021 roku, przechodząc wówczas z Rozwoju Katowice. Przez dwa lata gry w Lubinie, 18-letni dziś zawodnik grał w drugim zespole KGHM Zagłębia Lubin, z którym w ubiegłym sezonie zdołał awansować do eWinner 2 ligi, a także w drużynie U-19, z którą poprzedni sezon także okrasił sukcesem, jakim było zdobycie przez naszą drużynę tytułu mistrzów Polski juniorów.

W obecnych rozgrywkach zagrał w 10 spotkaniach na szczeblu eWinner 2 ligi, podczas których raz wpisał się na listę strzelców, a miało to miejsce 30 września w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Garbarni Kraków. Tyle samo razy również wystąpił na poziomie Centralnej Ligi Juniorów, gdzie pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Zagrał także w pierwszym meczu I rundy UEFA Youth League przeciwko ukraińskiemu Ruchowi Lwów.

Przez dwa lata gry w Miedziowych barwach, Mateusz Chmarek rozegrał łącznie 51 spotkań, w czasie których osiemnastokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Mateusz, dziękujemy za grę w koszulce naszego Klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi