O pierwsze tegoroczne punkty | Zapowiedź meczu ze Zniczem Pruszków 3 mar

O pierwsze tegoroczne punkty | Zapowiedź meczu ze Zniczem Pruszków

Przed podopiecznymi trenera Jarosława Krzyżanowskiego pierwsze domowe starcie ligowe w 2023 roku. Rywalem naszego zespołu będzie Znicz Pruszków. Zapraszamy do zapowiedzi starcia 21. kolejki eWinner 2 ligi.

3 mar 2023 21:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Zrewanżować się za poprzednie starcie

Piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin w niedzielnym starciu przeciwko Zniczowi Pruszków będą chcieli zrewanżować się za pierwsze starcie między tymi zespołami, które odbyło się 6 sierpnia, zakończone zwycięstwem naszych rywali 2:0, po trafieniach Krystiana Pomorskiego oraz Macieja Firleja. Lubinianie będą chcieli także tym spotkaniem przełamać serię spotkań bez zwycięstwa, co pozwoli na łapanie jakże potrzebnego oddechu w walce o utrzymanie w eWinner 2 lidze. Pierwsze spotkanie we Wrocławiu pokazało, że Miedziowi będą walczyć do samego końca i tylko szczęścia zabrakło, by wywieźć ze stolicy Dolnego Śląska choćby jeden punkt. KGHM Zagłębie II przed tą kolejką zajmuje 15. miejsce w tabeli ligowej, mając zgromadzonych 22 punkty. Znicz natomiast plasuje się w górnej strefie tabeli, tracąc cztery punkty do KKS-u Kalisz, który zajmuje miejsce dające bezpośredni awans do Fortuna I ligi. Rok 2023 na ligowych boiskach rozpoczęli w najlepszy możliwy sposób, bowiem pokonali na własnym boisku lidera rozgrywek, Kotwicę Kołobrzeg 3:1. Zespół z Mazowsza aktualnie zajmuje siódmą lokatę w tabeli, mając zgromadzonych 32 punkty.

Zagłębie u siebie, Znicz na wyjeździe

Nim rozpoczną się ligowe emocje w Lubinie, warto sprawdzić jak Miedziowi dotychczas spisywali się na własnym boisku, a także jak rywale z Pruszkowa punktowali na boiskach rywali. Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego w Lubinie dotychczas zdobyli 13 punktów, co przekłada się na 4 wygrane z Pogonią Siedlce, Lechem II Poznań, Hutnikiem Kraków oraz Radunią Stężyca, remis z Olimpią Elbląg, a także cztery porażki. Zespoł z województwa Mazowieckiego dotychczas czterokrotnie wywoził komplet punktów z boisk rywali, a miało to miejsce w starciach z Pogonią Siedlce, Śląskiem II Wrocław, Wisłą Puławy oraz Radunią Stężyca. Do tego należy dodać remisy w starciach z Polonią Warszawa oraz Motorem Lublin, a także cztery porażki. 

Historia starć ze Zniczem

KGHM Zagłębie Lubin w swojej historii już kiedyś miało okazję zmierzyć się na szczeblu ligowym ze Zniczem Pruszków. A miało to miejsce w sezonie 2008/09, podczas gdy pierwszy zespół naszego Klubu oraz zespół z Mazowsza rywalizowali na szczeblu I ligi. Dwukrotnie w tych starciach górą byli Miedziowi. Pierwsze starcie odbyło się na stadionie w Polkowicach, gdzie wówczas swoje mecze domowe rozgrywali nasi zawodnicy. Wówczas lubinianie zwyciężyli 2:0, po trafieniach Grzegorza Bartczaka oraz Ilijana Micanskiego. W meczu rozegranym na wiosnę, KGHM Zagłębie wygrało w Pruszkowie 2:1, po trafieniach Michała Golińskiego oraz Szymona Pawłowskiego. Jedyną bramkę w tym meczu dla Znicza zdobył Tomasz Chałas. 

Spotkanie 21. kolejki eWinner 2 ligi, pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Zniczem Pruszków, odbędzie się w niedzielę 5 marca o godzinie 12:00 na Stadionie Zagłębia. Serdecznie zapraszamy do wspierania naszych zawodników w drodze po pierwsze tegoroczne punkty!

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi