O przełamanie z rezerwami mistrza Polski | Zapowiedź meczu z Lechem II Poznań 11 mar

O przełamanie z rezerwami mistrza Polski | Zapowiedź meczu z Lechem II Poznań

Przed nami 22. kolejka eWinner 2 ligi. Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego udadzą się do Wronek na starcie z Lechem II Poznań. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

11 mar 2023 13:00

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Przełamać passę

Przed podopiecznymi trenera Jarosława Krzyżanowskiego trzecia tegoroczna okazja, by zdobyć swoje pierwsze ligowe punkty. W dwóch dotychczas rozegranych spotkaniach, ulegli we Wrocławiu rezerwom Śląska po niezwykle emocjonującym spotkaniu 3:4, a przed tygodniem, podczas pierwszego domowego starcia na Stadionie Zagłębia, przegrali ze Zniczem Pruszków 1:5. Miedziowi czekają również na przełamanie jeśli chodzi o serię meczów bez zwycięstwa, albowiem po raz ostatni trzy punkty zdobyli w meczu przeciwko Garbarnii Kraków. Lech natomiast dobrze rozpoczął nowy rok, wygrywając 1:0 na własnym boisku przeciwko Radunii Stężyca. W ubiegłej kolejce musieli uznać wyższość lidera eWinner 2 ligi, Kotwicy Kołobrzeg, która zwyciężyła 3:1. 

Z Lechem po raz trzeci

Niedzielne starcie pomiędzy tymi zespołami będzie trzecim starciem w obecnej kampanii. Po raz pierwszy stanęly naprzeciw siebie podczas przedsezonowych przygotowań. Wówczas górą byli podopieczni trenera Artura Węski, którzy wygrali we Wronkach 3:0. Na rewanż przyszło czekać nam miesiąc, gdy obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą tym razem na Stadionie Zagłębia. Wówczas gdy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów po bezbramkowym remisie, gola na wagę trzech punktów w 93. minucie spotkania zdobył Tornike Gaprindashvili. Była to wówczas druga ligowa wygrana naszego zespołu na szczeblu centralnym.

Starcie dwóch akademii

Spotkania pomiędzy zespołami Zagłębia Lubin i Lecha Poznań, bez względu, czy to tyczy się rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, eWinner 2 ligi, czy rozgrywek w ramach Centralnej Ligi Juniorów, zawsze przynoszą wiele emocji. Spowodowane jest to faktem, iż akademie piłkarskie zarówno jednych, jak i drugich są uznawane za jedne z najlepszych w naszym kraju. Od lat zespoły juniorskie obydwu klubów odnoszą sukcesy na arenie krajowej, co roku kończąc rozgrywki na wysokich miejscach. W obecnych rozgrywkach eWinner 2 ligi, rezerwy obydwu klubów grają także na jednym szczeblu rozgrywkowym. Skład Miedziowych oraz Kolejorza stanowią głównie młodzi zawodnicy, którzy są wychowankami bądź absolwentami akademii. Zatem będzie to kolejna odsłona rywalizacji lubińsko-poznańskiej. 

Spotkanie 22. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy Lechem II Poznań a KGHM Zagłębiem II Lubin odbędzie się w niedzielę 12 marca o godzinie 15:00 na boisku we Wronkach. Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom do WP Pilot.

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi