Pierwsza domowa porażka rezerw 20 wrz

Pierwsza domowa porażka rezerw

Zaległe spotkanie 8. kolejki II ligi pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Kotwicą Kołobrzeg zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 3:2. Gole dla Miedziowych zdobywali Marek Mróz oraz Szymon Karasiński.

20 wrz 2023 17:15

Od początku spotkania gra toczyłą się głównie w środku pola i brakowało stuprocentowych sytuacji bramkowych. Dopiero w 10. minucie meczu na strzał zza pola karnego zdecydował się Mateusz Kizyma, ale jego uderzenie pewnie obronił bramkarz gości. Miedziowi dopięli swego kilka minut później. Po rajdzie Luisa Maty precyzyjnym uderzeniem popisał się Marek Mróz i podopieczni Pawła Sochackiego otworzyli wynik tego meczu. Niestety chwilę potem znakomitym strzałem z dystansu popisał się Olaf Nowak i mieliśmy już remis w Lubinie. W kolejnej akcji goście z Kołobrzegu wyszli na prowadzenie po golu Arona Stasiaka. W 35. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych, Miedziowi trafili w słupek bramki strzeżonej przez Krystiana Michalskiego. W pierwszej połowie już nic więcej się nie wydarzyło. Drużyny schodziły do szatni przy prowadzeniu Kotwicy Kołobrzeg 2:1.

Po zmianie stron pierwszą groźna sytuację stworzyli Miedziowi. Z dystansu swoich sił spróbował Jarosław Jach, ale dobrze interweniował golkiper przyjezdnych. W 65. minucie strzał z okolic osiemnastu metrów oddał Daniel Dudziński, jednak dobrze ustawiony Krystian Michalski pewnie interweniował. KGHM Zagłębie II Lubin dopięło swego chwilę później. Odważny strzał z okolic 25 metra oddał Szymon Karasiński, piłka otarła się jeszcze o rękawice bramkarza przyjezdnych i wpadła do siatki. Miedziowi mogli szybko wyjśc na prowadzenie. Wyborną okazję miał Dawid Gruszecki, niestety po raz kolejny skutecznie bronił Krystian Michalski. W 85. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Luiz Moreira, ale kapitalnie zachował się Szymon Weirauch. Końcówka spotkania była dla podopiecznych Pawła Sochackiego dość pechowa. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał obrońca Kamil Sochań, a chwilę później goście zdobyli bramkę na wagę trzech punktów, której autorem był Michał Cywiński. Zawodnik Kotwicy popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego.

KGHM Zagłębie II Lubin 2-3 Kotwica Kołobrzeg

Bramki: Marek Mróz 15, Szymon Karasiński 67 - Olaf Nowak 21, Aron Stasiak 23, Michał Cywiński 90

KGHM Zagłębie II: 1. Szymon Weirauch - 2. Jakub Kolan (61, 15. Szymon Karasiński), 3. Kamil Sochań, 4. Jarosław Jach, 5. Luís Mata - 7. Tornike Gaprindaszwili (77, 17. Patryk Kusztal), 8. Daniel Dudziński, 6. Mateusz Kizyma, 10. Marek Mróz (82, 16. Kacper Terlecki), 11. Kacper Masiak (46, 19. Paweł Kruszelnicki) - 9. Wojciech Szafranek (61, 20. Dawid Gruszecki).

Kotwica: 12. Krystian Michalski - 7. Łukasz Kosakiewicz, 66. Piotr Witasik, 52. Jakub Rzeźniczak, 4. Cezary Polak - 11. Tomasz Kaczmarek (76, 5. Patryk Pytlewski), 6. Kamil Kort, 16. Josip Šoljić (71, 10. Michał Cywiński), 14. Aron Stasiak (67, 39. Jonathan Júnior), 99. Olaf Nowak (71, 21. Michał Kozajda) - 9. Filip Kozłowski (46, 24. Filipe Oliveira).

żółte kartki: Kolan, Sochań - Šoljić, Witasik, Kaczmarek.

czerwona kartka: Kamil Sochań (90. minuta, KGHM Zagłębie II, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Szypuła.