Pierwsze starcie na korzyść rywala 8 maj

Pierwsze starcie na korzyść rywala

W meczu 30. kolejki III ligi druga drużyna KGHM Zagłębia podjęła w Lubinie Ślęzę Wrocław. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 1:0. W środę 12 maja Miedziowi ponownie podejmą zawodników Ślęzy, tym razem w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

8 maj 2021 15:15

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Mecz 30. kolejki III ligi obfitował w emocje. W 22. minucie w polu karnym faulowany był Jakub Sypek, jednakże sędzia nie podyktował rzutu karnego. Kolejne minuty to naprzemienna wymiana ciosów, która zakończyła się pierwszym i jedynym w meczu trafieniem. W 36. minucie do siatki Bielikowa trafił Afonso. To jednak nie podcięło skrzydeł Miedziowych, którzy niestrudzenie próbowali doprowadzić do wyrównania. W wyniku urazu w 45. minucie boisko opuścił Adam Ratajczyk, a w jego miejsce pojawił się Tomasz Pieńko. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie i do szatni podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego schodzili przegrywając 0:1. 

Po zmianie stron na boisku zameldowali się Kacper Lepczyński i Mateusz Kizyma, którzy zmienili Łukasza Łakomego i Milana Posmyka. W drugiej połowie zawodnicy KGHM Zagłębia II wykreowali sobie kilka znakomitych sytuacji, jednakże żadna z nich nie zakończyła się bramką. Na nieszczęście Miedziowych powtórzyła się sytuacja z pierwszej części spotkania, kiedy, mimo faulu w polu karnym, sędzia nie wskazał na wapno. Lubinianie ruszyli na bramkę przeciwników, ale piłki posłane między innymi przez Daniela Dudzińskiego, Tomasza Pieńko czy Jakuba Sypka nie znalazły się w siatce Zabielskiego. 

W środę 12 maja druga drużyna KGHM Zagłębia ponownie podejmie Ślęzę Wrocław, tym razem rywalizując w rozgrywkach 1/2 finału Pucharu Polski DZPN. 

Zapis transmisji z meczu jest dostępny: 

TUTAJ 

_____

30. kolejka III ligi 

KGHM Zagłębie II - Ślęza Wrocław 0:1

Afonso 36

KGHM Zagłębie II: 1. Bielikow - 2. Kłudka, 3. Posmyk (46' 13. Lepczyński), 4. Romanski, 5. Hanc, 6. Poręba, 7. Ratajczyk (45' 17. Pieńko), 8. Łakomy (46' 14. Kizyma), 9. Adamski (62' 18. Czuban), 10. Dudziński, 11. Sypek (88' 16. Laskowski).

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi