Pierwsze starcie na korzyść rywala 8 maj

Pierwsze starcie na korzyść rywala

W meczu 30. kolejki III ligi druga drużyna KGHM Zagłębia podjęła w Lubinie Ślęzę Wrocław. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 1:0. W środę 12 maja Miedziowi ponownie podejmą zawodników Ślęzy, tym razem w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

8 maj 2021 15:15

Mecz 30. kolejki III ligi obfitował w emocje. W 22. minucie w polu karnym faulowany był Jakub Sypek, jednakże sędzia nie podyktował rzutu karnego. Kolejne minuty to naprzemienna wymiana ciosów, która zakończyła się pierwszym i jedynym w meczu trafieniem. W 36. minucie do siatki Bielikowa trafił Afonso. To jednak nie podcięło skrzydeł Miedziowych, którzy niestrudzenie próbowali doprowadzić do wyrównania. W wyniku urazu w 45. minucie boisko opuścił Adam Ratajczyk, a w jego miejsce pojawił się Tomasz Pieńko. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie i do szatni podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego schodzili przegrywając 0:1.

Po zmianie stron na boisku zameldowali się Kacper Lepczyński i Mateusz Kizyma, którzy zmienili Łukasza Łakomego i Milana Posmyka. W drugiej połowie zawodnicy KGHM Zagłębia II wykreowali sobie kilka znakomitych sytuacji, jednakże żadna z nich nie zakończyła się bramką. Na nieszczęście Miedziowych powtórzyła się sytuacja z pierwszej części spotkania, kiedy, mimo faulu w polu karnym, sędzia nie wskazał na wapno. Lubinianie ruszyli na bramkę przeciwników, ale piłki posłane między innymi przez Daniela Dudzińskiego, Tomasza Pieńko czy Jakuba Sypka nie znalazły się w siatce Zabielskiego.

W środę 12 maja druga drużyna KGHM Zagłębia ponownie podejmie Ślęzę Wrocław, tym razem rywalizując w rozgrywkach 1/2 finału Pucharu Polski DZPN.